Pendikspor Süper Lig’i kutladı: Bu kadar hızlı yükselmeyi beklemiyorduk

Spor Toto 1. Lig play-off finalinde Bodrumspor’u 2-1 yenerek ismini Spor Toto Muhteşem Lig’e yazdıran Pendikspor, üstü açık otobüste ilçede kupa çeşidi attı. Pendikspor Tesisleri’nde saat 17.00’den itibaren toplanan oyuncular, teknik grup ve yöneticiler, taraftarla buluştu. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de kutlamalara katıldı. Evvelki gün saat 19.00’da Pendik Kıyı Meydanı’na ulaşan Pendiksporlu oyuncular, burada şampiyonluk kutlaması yaptı.

‘GÜZEL FUTBOLDAN TAVİZ VERMEYECEĞİZ’

Sahnede bir konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, iki yıl üst üste hayallerinin ötesindeki bu sonucu daima birlikte yakaladıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Biz 2 yıl evvel bir karar verdik arkadaşlarla. ‘Yerimizde mi sayacağız, yoksa zaferlere mi adım atacağız’ diye sorduk birbirimize. Bir karar verilmesi gerekiyordu ve biz de kurumsal bir yapılaşma sürecine girdik. Artık bunun semeresini görüyoruz. Pendik, kendine has bir semtimiz. Siyasi görüşü, fikri, inancı ne olursa olsun, Pendik menfaatine ne varsa, orada buluşmayı bilen bir kentimiz var. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Bize bu dayanağı verdiniz. Geçen yıl 2. Lig’den 1. Lig’e çıktık. Pendik için, ‘Acaba asansör mu olur?’ deniyordu. Fakat biz Pendikliye ve kadromuza inanıyorduk, hamdolsun asansör grup olmadık. Açıkçası bu kadar süratli Muhteşem Lig’e çıkacağımızı da beklemiyorduk. Lakin o denli bir sinerji oluştu ki, belediye, ekip, halk buluşmasıyla muvaffakiyet resen gelmiş oldu. Süper Lig’de mütevazi, sempatik bir grup olmaya devam edeceğiz, hoş futboldan taviz vermeyeceğiz.”

Törende bir konuşma yapan Pendikspor Teknik Yöneticisi Osman Özköylü ise “İki dönemde çok kıymetli şampiyonluklar kazanıldı. Bu kolay olmadı. Alın teri var, emek var. Bu şampiyonluk tüm taraftarlara armağan olsun. Herkese teşekkür ederiz. Belediye başkanımız ve kulüp başkanı büyük destek verdi. Futbolcu kardeşlerime ayrıyeten teşekkür ediyorum. Büyük fedakarlıklar yapıldı. Herkes büyük emek harcadı ve emekler karşılığını buldu.” diye konuştu.

Kutlamaların akabinde müzikçi Sinan Akçıl, Pendiklilere bir konser verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir