Polis ablukasındaki Emine Şenyaşar’dan Erdoğan’a: Ailemi katlettiniz

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AK Parti Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın muhafaza ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı ‘adalet nöbeti’ bugün 533’üncü gününe girdi.

Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar, nöbete başlamadan adliye binasına girerek belge savcısı ile görüşmek istedi. Lakin savcı makamında bulunmasına karşın aile ile görüşmek istemedi. Aile bunun üzerine nöbeti adliye binası girişinde bulunan gölgede başlattı. Polisler savcılık kararını münasebet göstererek ailenin burada oturmasını engellemek istedi. Lakin Emine Şenyaşar, oturarak nöbeti sürdürdü. Bunun üzerine aile, polis tarafından ablukaya alındı.

‘ARTIK BU ACIYI KALDIRAMIYORUM’

Mezopotamya Ajansı’nın haberine nazaran, ablukaya reaksiyon gösteren Emine Şenyaşar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Senin de çocukların var. Bu zulmü görmüyor musun? Sende vicdan yok mu? İki kişi kaldık, gelin bizi de öldürün. Sesimizi duyan yok mu? Bu nasıl devlet, bu nasıl adalet? Artık bu acıyı kaldıramıyorum. Ailemi katlettiniz. Herkes bu zulme karşı ayağa kalksın. Artık kâfi. Bu nasıl vicdansızlık? Neden adalet gelmiyor? Neden vekilinizi koruyorsunuz?” diye sordu.

Polisler adliye binası önünde gelen avukatlara, “Aileyi ikna edin, buradan kaldırın, yoksa gözaltına alacağız” diyerek tehditte bulundu. Ailenin avukatları Urfa Cumhuriyet Başsavcı Vekili’nden randevu almak için adliye binası içerisine girerken aile, nöbeti polis ablukasında sürdürüyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir