Rönesans Rezidansın Mimarı: Yurt Dışına Kaçarken Yakalandı

Kahramanmaraş’ta yaşanan sarsıntılar bölgede büyük yıkıma sebep oldu. Zelzeleden en fazla etkilenen vilayetlerden biri Hatay oldu. Kentte birçok konut yıkıldı. Bilhassa 250 konutlu Rönesans Rezidans, vatandaşlara mezar oldu. Rezidansın mimarı olan şahıs, yurt dışına çıkmaya çalışırken yakalandı.

“Cennetten bir kare” denilerek milyonlarca liraya satışa sunulan fakat yerle bir olan Rönesans Rezidansın mimarı Mehmet Yaşar Coşkun, havaalanında gözaltına alındı.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre; yerle bir olan binalarda meskenler 1.5 milyon ile 3 milyon TL ortasında satılıyordu. Sarsıntıda yerle bir olan rezidansı inşa eden şirket iki kardeş Mimar Mehmet Yaşar Coşkun ve İnşaat Mühendisi Hüseyin Yalçın Coşkun’a ilişkin olduğu öğrenilirken iki kardeş kayıplara karıştı. Hüseyin Yalçın Coşkun’un 2017 yılında şirketleri Antis Yapı’nın merkezini taşıdıkları Karadağ’da olduğu argüman edildi.

Rezidansın yerle bir olması üzerine Coşkun kardeşler hakkında soruşturma başlatılarak yakalama kararı verildi.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla harekete geçen takımlar yurt dışına çıkmak isteyen mimar Mehmet Yaşar Coşkun’u İstanbul Havalimanı’ndayken yakalayarak gözaltına aldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir