Şahan Gökbakar’dan yerli otomobil Togg’la ilgili dikkat çeken paylaşım

Yerli araba Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Yerleşkesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iştirakiyle düzenlenen resmi merasimle açıldı. Birinci aracı banttan indiren Erdoğan, üretim bandından aldığı aracı konuşma yapacağı sahneye kadar getirdi.

“GURUR DUYUYORUM”

Yerli araba ülkede büyük heyecan yaşanırken oyuncu ve üretimci Şahan Gökbakar’dan dikkat çeken paylaşım geldi. Şahan Gökbakar, Togg ile ilgili “Gurur duyuyorum. Ülkemizin beşerinin emek verdiği ve ürettiği her şeyle gurur duyduğum üzere. Satışa başlansın, kullanayım, sürüş tecrübesini de müellifim isteyen olursa.” tabirlerini kullandı.

“TAMAMEN YERLİ OLMASINA GEREK YOK”

Ünlü oyuncu kelamlarına şu halde devam etti; Togg hoş bir proje. Hem çağı vaktinde yakalamak hem de çevreci olması açısından çok yeterli. Bence Togg’un büsbütün yerli üretim olmasına gerek de yok. Fındık değil ki bu %100 yerli üretim olsun. Teknoloji artık tüm dünyadan toplanıyor. Kâfi ki geliştirelim, büyütelim. Ha şunu da ekleyeyim, dünyaca ünlü otomotiv şirketi Volvo’yu Çinliler kaça aldı? 1.8 milyar dolara. Yani son 2-3 yılda yalnızca dolar kurunu tutabilmek için harcanan merkez bankası rezervinin, hepimizin parasının yüzde biri kadar. Bu da işin öbür bir boyutu. Bilmem anlatabildim mi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir