Şehitlerin kanı yerde kalmadı! MİT: 50’ye yakın hedefi vurdu

ANKARA (İGFA) – MİT, öncelikli olarak PKK’nın hareket kabiliyetini ve alt yapısını gaye aldı. PKK’nın kıyafetinden silahına, patlayıcısından günlük hayat gerecine kadar kullandığı tüm eserleri Suriye’deki tesislerinde ürettiği tespit edildi.

Bunun üzerine, MİT’in harekete geçen saha casusları, PKK’nın askeri, ekonomik ve lojistik tesislerinin Suriye’de Kamışlı, Amude ve Ayn el Arab bölgelerinde sivil görünümlü olarak faaliyet yürüttüğünü belirledi. Tüm tesislere ilişkin pozisyon bilgileri merkeze aktarıldı.

TRT Haber’in aktardığı habere nazaran örgüte yönelik strateji belirlenip, hazırlıkların tamamlanmasının akabinde operasyon için düğmeye basıldı. Operasyonda, örgüte ilişkin hedeflenen tüm alt yapı tesisleri nokta atışı ile imha edildi, 50’ye yakın gaye vuruldu.

Sivillerin ziyan görmemesi için azami hassasiyet gösterildi.

Güvenlik kaynakları; MİT’in icra ettiği operasyonlar esnasında, sivil şahısların ve sivil yerleşim binalarının ziyan görmemesi konusuna azami değer verdiğini aktardı.

MİT’in, 12 şehidin kanının yerde kalmaması için, Suriye ve Irak alanlarında operasyonlarına faal formda devam edeceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir