Son Dakika: Ankara’dan acı haber! Şiddetli sağanak ve fırtına can aldı

Ankara‘da sabahtan bu yana tesirli olan sağanak yağış, hayatı adeta felç etti. Çok yağış nedeniyle Yenimahalle’deki bir inşaatta kolon devrildi. Kolonların altında kalan 3 kişi acil olarak hastaneye kaldırıldı. Tedavileri devam eden bireylerden biri, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

ŞAHİN: 1 VATANDAŞIMIZ VEFAT ETTİ, 2 VATANDAŞIMIZIN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Vahim olay hakkında açıklamada bulunan Ankara Valisi Vasip Şahin, “İlimizde yaşanan fırtına nedeniyle Yenimahalle ilçemizde bir inşaatta kolon devrilmesi sonucunda üç vatandaşımız yaralanmış olup, hastaneye kaldırılan vatandaşlarımızdan biri maalesef hayatını kaybetmiştir. Başka iki yaralı vatandaşımızın tedavisine devam edilmektedir” dedi.

YARIM SAATTE 12 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

Diğer yandan Ankaralılar, gün boyunca yağış nedeniyle sıkıntı anlar yaşadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Varsayım Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, Ankara’da tesirli olan sağanağa ait, “Buna ‘kararsızlık’ yağışı diyoruz. Yaz aylarında görülen tipik bir yağış. Kuvvetli hücre geliştiğini gördük. Yağış alan yerlerde yarım saat içinde metrekare başına 10-12 kilogramlık yağış düştü” dedi.

ŞİDDETLİ RÜZGAR, AĞAÇLARI DEVİRDİ

Kentteki şiddetli rüzgar ve fırtınadan ağaçlar da ziyan gördü. Gazi Mahallesi’nde bir ağacın devrilmesi nedeniyle trafikteki şoförler güç anlar yaşadı. Ambulanslar ise karşıt taraftan gitmek zorunda kaldı. Ağaçların kaldırılmasının akabinde trafik bir nebze de olsa eskiye dönebildi.

OTOMOBİL SULAR ALTINDA KALDI

Kazım Karabekir Caddesi’nde ilerleyen bir araba ise sel suları nedeniyle çok güç anlar yaşadı. Araba, suyla dolan altgeçitte daha fazla ilerleyememesinin akabinde olduğu yerde kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir