Tayland’da okul servisinde unutulan çocuk öldü

Tayland’ın Çonburi kentindeki bir okul servisinde 7 yaşındaki çocuğun cansız vücudu bulundu. Polisin soruşturma başlattığı olayda, 2. sınıf öğrencisi Khemnit Thongyu’nun okul servisinde unutulduğu ortaya çıktı.

Servis sürücüsünün polis sorgusunda, tüm çocukları okula bıraktıktan sonra aracı park ettiğini ve daha sonra okul çıkışı çocukları tekrar alarak konutlarına götürmek üzere beklediğini söylediği ortaya çıktı. Akşam saatlerinde okul servisinin kapısını açtığını ve Thongyu’nunu yüzüstü düşmüş ve baygın biçimde bulduğunu tabir eden sürücü, durumu çabucak öğretmenlere bildirdiğini söyledi. Phanthong Hastanesi’ne sevk edilen çocuk hayatını kaybetti.

İhmal şüphesi

Küçük çocuğun ailesi, Thongyu’nun ölümündeki ihmal kuşkusu nedeniyle okul hakkında Çonburi Phanthong bölge polisine şikayette bulundu.

Tayland’ın başşehri Bangkok yakınlarında 2016 yılında okul servisinde unutulan 3 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetmiş ve servis sürücüsü ilhmalkarlıkla suçlanmıştı. Halk sıhhati kurumları, 2014 ila 2020 yılları ortasında 130 çocuğun araçta unutulduğunu yahut bırakıldığını açıklamıştı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir