Temel Karamollaoğlu’nun “Ayasofya” çıkışı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok kızdırdı: Sana yazıklar olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Çankaya Köşkü’nde canlı yayınında, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dair kıymetli iletiler veren Erdoğan, Ayasofya Camii hakkında çeşitli söylemlerde bulunan Saadet Partisi önderi Temel Karamollaoğlu’na da sert sözlerle yüklendi.

“TEMEL EFENDİ SANA YAZIKLAR OLSUN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya’nın cami yapılması, başörtülü bayanlara yönelik muhalefetin geçmiş periyottaki açıklamalarına ait görüntünün izletilmesi ve “Siz bu siyasi tabloyu nasıl yorumlarsınız?” sorusu üzerine, şunları söyledi: “Şunların acınacak halini görünce milletim ismine ben çok üzülüyorum. Bir taraftan kalkıp Ayasofya’nın açılması noktasında çıkıyor Meral hanım ‘açamazsınız’ diyor. Meral hanım, Cumhurbaşkanının imzasının olduğu genelgeyi herhalde gördün, açtık mı açtık. Çıkıyor bir tanesi ‘bir metrekarelik bez parçası’ diyor. Bay bay Kemal ‘ben ona çul derim’ diyor. Bir oburu ne diyor, işte Karamollaoğlu, yazıklar olsun sana. ‘Ayasofya’nın bir kısmını müze olarak kullanırız’ diyor. Fatih Sultan Mehmet’in bu noktada neresini kalkıp da müze olarak bıraktığını duydun, hangi kitapta var bu. Al işte Kabaoğlu denilen kaba mı kaba. Ayasofya’nın bir kısmının müze olmasından bahsediyor. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Ey Temel efendi. İşte sen o kaba denilen adamlarla şu anda birebir saftasın. Çıkıyor bir oburu ‘yapılanın ismi siyasi yüzsüzlüktür’ diyor. Şu anda yanında olan Temel efendi ile birlikte o hangi temeller üzerinde hareket ediyor, merhum Erbakan hocamızın asılları üzerinde.”

“SANA MADIMAK KATİLİ DİYORLARDI”

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın bütün hayalinin Ayasofya’yı açabilmek olduğunu lisana getiren Erdoğan, “Sen sanki Erbakan hocayla ne vakit tanıştın? Ben Erbakan hocamızın partiyi kurduğu vakit gençlik kollarından itibaren başkanlık yapmış birisiyim. Sen ise daha sonradan katıldın. Fakat yeniden sen Sivas’ta Belediye Başkanı olduğun zaman malum Madımak Oteli olaylarında seninle ilgili bu bay bay Kemal’ler, bunlar ne diyorlardı, ‘Madımak katili’ diyorlardı. Artık bakın ne hale geldi?” diye konuştu.

“MİLLETİMİN HAFIZASI BUNLARI ASLA UNUTMAYACAKTIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin, “Ayasofya’nın zincirlerinden kurtuluşunun, kız öğrencilerin eğitiminin önündeki pürüzlerin kaldırılmasının”, kimlerin gençlik hayali olduğunu çok düzgün bildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Her fırsatta Diyanet İşleri Başkanlığımıza saldıran, okullardaki din eğitiminin kaldırılmasını isteyen CHP mi, Ayasofya’yı açtı? Yoksa başörtüsüne ‘bir metrekarelik bez parçası’ diyen bay bay Kemal, 2008’de başörtüsü yasağını kaldıran yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurduğunu ne çabuk unuttu? Bay bay Kemal bunları unutmuş görünse de milletimin hafızası bunları asla unutmayacaktır. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Benim milletim bunlara gereken dersi işte 14’ünde verecektir. Milletçe buna hazır olmalıyız. Müslüman bir sokulduğu delikten bir daha sokulmaz ve inşallah bir daha sokulmayacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir