TOGG’un ilk sahipleri belli oldu

Türkiye’nin büyük heyecanla beklediği tarih geldi. Türkiye’nin yerli araba hayali 29 Ekim’de gerçek olacak ve Gemlik’teki TOGG fabrikası açılarak birinci seri üretim yerli araba banttan inecek.

TOGG’un birinci modeli şu an tüm dünyada revaçta olan C-SUV segmentinde üretilecekken ilerleyen vakitte sedan üzere farklı araçlar da tüketicilerle buluşacak.

TOGG’UN BİRİNCİ SAHİPLERİ BÜYÜKELÇİLER OLACAK

Vatandaşların birinci tanıtıldığı günden beri satın almak için beklediği yerli araba TOGG’un birinci ilk sahipleri ise aşikâr oldu. TOGG’un banttan inen ilk partisi yurt dışındaki Türk büyükelçilere gönderilecek ve bununla tüm dünyada tanıtımı sağlanacak. Büyükelçilerden sonra TOGG kamuda kullanımı başlayacak.

TOGG’UN SATIŞA ÇIKACAĞI TARİH

Gemlik’teki fabrikada birinci partide 18 bin adet TOGG C-SUV üretilecek. TOGG’un satın almak isteyen vatandaşlar ise 2023 yılının sonunda yerli arabaya sahip olabilecekler.

Yerli araba Togg Gemlik tesisi yarın açılıyor!
Türkiye’nin yerli ve ulusal arabası projesi Togg’un seri üretiminin gerçekleştirileceği Gemlik Yerleşkesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iştirakiyle yarın resmi olarak açılacak.

GALERİYE GİT

KAYNAK: TÜRKİYE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir