Tüm spor camiası asrın felaketi için el ele verdi

Türkiye, dün zelzeleler ve beraberinde gelen acı haberlerle sarsıldı. Birinci olarak sabaha karşı saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7, akabinde saat 13.17’de merkez üssü tekrar Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 şiddetinde zelzeleler meydana geldi.Binlerce insanımızın hayatını yitirmesine ya da yaralanmasına neden olan zelzeleler, bölgedeki spor kulüplerini de etkilerken çok sayıda sportmen göçük altında kaldı. ‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen sarsıntılar sonrası tüm spor topluluğu kenetlendi ve 4 büyükler başta olmak üzere çok sayıda kulüp yardım kampanyası başlattı.

ELİMİZDEN NE GELİRSE YAPMALIYIZ

Yaşanan zelzelelere ait tüm kulüpler ve yöneticiler ‘geçmiş olsun’ iletileri yayınlarken, en çarpıcı açıklamalardan biri Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu’ndan geldi. Çok büyük bir trajedi yaşandığının altını çizen Ağaoğlu, “Öyle bir noktaya geldik ki, bütün gücümüzü o bölgeye ağırlaştırmamız lazım. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Enkaz altında kalanların bir an evvel çıkarılması en büyük temennimiz. Ancak bu işler yalnızca temenni ile olmuyor. Elimizden ne gelen varsa, yapacağımız gün bugün.

ERCE ÇOK BÜYÜK PANİK YAŞIYORDU

Sabah Hatayspor Başkanı’nı (Lütfü Savaş) aradım, telefonuna ulaşılamıyordu. Daha sonra futbolculardan Kamil Ahmet Çörekçi’yi ve Erce Kardeşler’i aradım. Kamil Ahmet’e ulaşamadım. Erce daha sonra beni aradı. Çok büyük kaygı içerisindeydi. Kamil Ahmet’in apartmanda yıkım olduğunu ve ama sıhhat durumunun güzel olduğunu söyledi. Erce çok büyük panik yaşıyordu. ‘Burada ruhumu teslim ettim’ tarafında bir şeyler söyledi. İki yardımcı antrenör ve bir oyuncuya ulaşılamadığını söyledi.

TS CLUB’LARDAKİ KIŞLIKLARI BOŞALTTIK

O bölgedeki insanların yardıma gereksinimi var. Trabzonspor olarak, birinci etapta Trabzon Valiliği uyumunda TS Club’larda ne kadar kışlık eser; bere, atkı, battaniye, ne kadar kışlık eser varsa büsbütün boşalttık. 1-1.5 tır bir şey olacağını varsayım ediyorum. Bir de İstanbul’dan, piyasadan temin ettiğimiz 1000 civarı, eksi 30 dereceye güçlü uyku tulumunu afet bölgesine ulaştıracağız. ‘Kenetlenecek gün bugün’ diyorlar ya, o gün bugün.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir