Ürdün prensi evlendi

Ürdün Veliaht Prensi Hüseyin bin Abdullah (28) ile kendisiyle tıpkı yaşta olan Suudi Arabistanlı Racva el Seyf’in nikâh merasimi, Amman’daki Zahran Sarayı’nda gerçekleşti. Merasimin akabinde gelinle damat, düğün konvoyu eşliğinde başşehrin batısındaki Hüseyniye Sarayı’na geçti. Burada devlet önderleri, veliahtlar ve farklı ülkelerden davetlilerin katıldığı resmi bir akşam yemeği tertibi düzenlendi. Düğün sebebiyle ülkede bir günlük resmi tatil ilan edildi.

PRENS WILLIAM VE KATE DE ORADAYDI

İngiltere’nin Galler Prensi William ve eşi Prenses Kate, konuklar ortasında yer alırken Arap dünyasındaki kraliyet ailelerinin yanı sıra Hollanda ve Belçika Hükümdarları ve Kraliçeleri ile Danimarka, İsveç ve Norveç Veliaht Prensleri ve Prensesleri de düğüne katılan başka kraliyet üyeleri oldu. Gecede ABD’yi ise Lider Joe Biden’ın eşi, First Lady Jill Biden temsil etti. Prens Hüseyin bin Abdullah, Ürdün tahtının legal varisi pozisyonunda bulunuyor.

Ürdün Hükümdarı 2. Abdullah’ın kızı Prenses İman ise geçen mart ayında Yunan asıllı, Venezuela doğumlu Cemil Alexander Thermiotis ile evlenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir