Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik başvuru sonuçları açıklandı (2022 MEB başvuru sonucu sorgulama)

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 3 Ekim’de müracaatları tamamlanan uzman öğretmenlik imtihanının müracaat sonuçları açıklandı. Adaylar, Ulusal eğitim Bakanlığı’nın resmi internet adresi üzerinden sonuçlarını görüntüleyebiliyor. Öte yandan imtihan tarihi de merak edilmeye başladı. Pekala, uzman öğretmenlik imtihanı ne vakit?

UZMAN ÖĞRETMENLİK MÜRACAAT SONUÇLARI AÇIKLANDI

Uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı için imtihana müracaatta bulunanlar ile imtihandan muaf olanların müracaat sonuçları, Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

UZMAN ÖĞRETMENLİK MÜRACAAT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

UZMAN ÖĞRETMENLİK İMTİHANI NE VAKİT?

Uzman ve Başöğretmenlik imtihan tarihleri hakkında açıklama yapan Bakan Özer şunları lisana getirdi;

“Eğitimlerini tamamlayan uzman öğretmenlerimizin başöğretmen olabilmeleri, imtihan tarihi prestijiyle 10 yılını ve eğitimlerini muvaffakiyetle tamamlamış olan öğretmenlerimizin de uzman öğretmen olabilmeleriyle ilgili imtihanı da 19 Kasım’da gerçekleştireceğiz.”

Buna nazaran; MEB uzman öğretmenlik imtihanı 19 Kasım’da yapılacak. İmtihan sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinde duyurulacak.

SINAVDAN MUAF TUTULACAKLAR

Öğretmenlik Meslek Basamakları Yazılı Sınavı’na müracaatta bulunan ve müracaatları onaylanan öğretmenlerden 30 Ekim’e kadar lisansüstü eğitimini tamamlayacak olanlar, eğitimlerini tamamladıklarına dair evraklarını ibraz etmeleri ve MEBBİS’te ilgili modülde tahsil durumlarının güncellenmesi kaydıyla imtihandan muaf tutulabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir