Yeşil Sol Parti’den İzmir’de seçim standı: Cehennemin kapısını kapatacağız

İZMİR– Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) İzmir Vilayet Örgütü, Karşıyaka’da seçim standı açtı. Çarşı girişinde kurulan seçim standının açılışına Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü ve milletvekili adayı İbrahim Akın ile milletvekili adayları Erkan Gökber, Serkan Çiftçi, HDP Ekolojiden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Naci Sönmez, HDP Milletvekilleri Musa Piroğlu, Murat Çepni ve SYKP Eş Başkanı Cavit Uğur da katıldı. Açılışta sık sık “İşte buradayız Yeşil Sol’dayız”, “Jin jiyan azadi” ve “Birleşe birleşe kazanacağız sloganları atıldı.

Açılışta konuşan HDP Milletvekili Musa Piroğlu, Yeşil Sol Parti’de birleşme davetinde bulunarak, “Yeşil Sol Parti saltanatın ve zorbalığa karşı tutum almaya çağırıyor. Fakat bununla yetinmiyoruz. Aynı sözleri 5 yıl sonra söylemek istemiyoruz. Erdoğan’ın yerine öbür bir Erdoğan istemiyoruz. Biz tertibi değiştirmek istiyoruz. Halkın ezilenlerin sesinin duyulmasını istiyoruz. Biliyoruz biz ne kadar güçlüysek ne kadar çaba ediyorsak o vakit kazanırız. O yüzden zorbalığa karşı hal almaya ve emeğin özgürlüğün sesini duyurmak için Yeşil Sol Parti ile omuz omuza durmaya çağırıyoruz. Kesinlikle kazanacağız” diye konuştu.

‘CEHENNEMİN KAPATACAĞIZ’

Milletvekili adayı İbrahim Akın da katılan herkese teşekkür ederek, “Bu ülkede 35 yıldır meydanlarda sözümüzü söyledik. Bu sözleri Meclis’e taşımak için adayım. Bütün hükümran siyasetin karşında diğer bir siyaset yürütüyoruz. Ceberut iktidar zırhlı araçlarla geziyor. Biz burada halkla bir arada halkın içinde siyaset yapıyoruz. Adaletsizliğe karşı adalet, özgürsüzlüğe karşı özgürlüğü savunuyoruz. Bayanların, gençlerin, işçilerin haklarını savunacağız. Bu kadar birlikte yapma dileği varken bu kadar ayrıştran bir rejim görmedim. Herkesin bayramını kutluyorum lakin en büyük bayram 14 Mayıs’ta olacak. Cehennemin kapısını kapatacağız. Lakin yetmiyor. Cennetin kapısını üçüncü yolla açacağız. Ortak gelecek için yürüyoruz. Daima birlikte başaracağız” dedi.

Konuşmaların akabinde Karşıyaka Çarşı’da yürüyüş düzenlenerek bildiri dağıtıldı. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir