‘Yuva yıkan’ Ukraynalı mülteci ve İngiliz sevgilisinden karşılıklı ayrılık açıklamaları gündeme bomba gibi düştü!

30 yaşındaki Tony Garnett, iki çocuğunun annesi Lorna’yla birlikte tıpkı meskende yaşıyordu. 10 yıldır devam eden bu münasebetin Ukrayna’da patlak veren savaşla sona ereceği ikisinin de aklına gelmemişti.

22 yaşındaki Sofiia Karkadym, Rusya’nın bu yılın başlarındaki Ukrayna işgalini takiben Homes for Ukraine planı kapsamında 30 yaşındaki Tony Garnett ve o zamanki kız arkadaşı 28 yaşındaki Lorna’ya ilişkin Bradford’daki bir meskene gelerek orada yaşamaya başlamıştı.

10 GÜN İÇİNDE SEVGİLİ OLDULAR

Bir güvenlik firması olan Tony, Sofiia meskenlerine yerleştikten çok kısa bir mühlet sonra genç bayana aşık oldu. Her şey 10 gün içinde yaşanırken, Tony’nin hislerine karşılık veren genç bayan birden ‘yuva yıkan’ mülteci bayan olarak anılmaya başladı.

Tüm ülke Tony ve Sofiia hakkında günlerce konuştu, ikilinin yaşadıkları ve sayısız fotoğrafı İngiliz gazetelerinde yayınlandı. Yasak aşkın kahramanları da bir yandan kendilerine yeni bir hayat kurmaya çalışırken bir yandan da tenkitleri göğüslemeye uğraştı.

Herkes ortadan geçen aylarda bu haberle ilgili çalkantılar sona erecek diye beklerken Sofiia Karkadym, Tony’yi yalancılıkla suçladı ve bağlarının bittiğini söyleyerek “O artık hayatımın bir kesimi olmadığı için mutluyum” dedi.

Genç bayan The Sun’a şunları söyledi:

“Onu hakikaten sevdim ve hayatımızın geri kalanını birlikte geçirip çocuk sahibi olacağımızı düşündüm lakin değişti. Sanırım baskı onu etkiledi.”

Sofiia, Tony’nin kendi annesinin bile çocuklarının annesi Lorna’ya yaptıkları hakkında onunla konuşmayı bıraktığını söyledi lakin yeniden de büyük aşkını suçlamaktan geri kalmadı:

“Beni kapı dışarı ettiğinde, bu ülkede param, gidecek hiçbir yerim, öbür arkadaşım olmadığını biliyordu.”

Tony’nin Sofiia uğruna terk ettiği, çocuklarının annesi de olan eski aşkı Lorna

VİZESİ BİTERKEN KAPI DIŞARI EDİLDİ!

Sofiia, ülkesi Rusya ile savaş halindeyken Ukrayna’ya nasıl geri yerleşebileceğinden emin olmadığını sav etti. Ona altı aylığına acil mülteci statüsü veren vizesi birkaç hafta sonra sona eriyor.

Hatta genç bayan eski bir Ukraynalı partneri tarafından çenesinin kırıldığı şiddetli bir bağlantı yaşadıktan sonra Ukrayna’dan kaçtığını açıklamıştı.

Büyük aşkı tarafından suçlanan Tony ise MailOnline’a şunları söyledi:

“Vizesi bitiyor ve bu ülkede hiçbir şeyi yok. Artık benimle değil ve kalması için bir nedeni yok. Onun hiçbir şeyle suçlanmasını istemedim. Bence o çok şey yaşadı ve en azından işgal edilmiş bir ülkeden olduğu gerçeğine sempati duymanız gerekiyor. Ukrayna’nın öteki bölgeleri kadar etkilenmemiş olan Lviv’li. Bu yüzden umarım ailesiyle birlikte inançta olur.”

“KALBİM KIRIK”

Bir IT yöneticisi olan Sofiia ise yaşadıklarını anlatmaya şöyle devam etti:

“Kalbim kırık, onun saçmalıklarına nitekim inandım. O bir yalancı. Onunla ve Lorna’yla yalnızca iki gündür yaşıyorken bana ataklar yapmaya başladı. Onu ve Lorna’yı ayırmadım, münasebetleri ben gelmeden çok evvel bitmişti.”

Sofiia ayrıyeten Tony’yi kendisine bir köpek üzere davranmakla suçladı ve onun parasını kumarda harcadığını ve bir çevrimiçi kumarhane oyunu oynarken bir günde 500 sterlin kaybettiğini de kelamlarına ekledi.

Fırtınaysa Soffia’nın kiralık konutlarının duvarını elindeki bıçakla delik deşik etmesi ve bu olay sonrasında Tony’nin onu terk etmesiyle berbat.

Sofiia tutuklandı ve mülke geri dönmemesi için onu uyaran polis tarafından konuttan götürüldü.

TUTUKLANDI!

Ancak MailOnline’da yer alan habere nazaran Sofiia, sevgilisiyle paylaştığı meskene geri döndü ve “Tony, seni seviyorum” diye bağırarak kapıyı tekmeledi.

Komşular bunun üzerine polisi tekrar aradılar ve memurlar onu yakındaki bir çitin altında saklanırken bulup ikinci kere tutuklamadan evvel bir duvarın üzerinden atlayarak kaçtı, lakin ceza almadan özgür bırakıldı.

Sofiia, MailOnline’a dün Tony’den ayrılmasının akabinde yaşadığı yıkımı anlattı ve şunları söyledi: “Kaybolmuş üzere hissediyorum Kalbim kırık ve hâlâ Tony’ye karşı hislerim var. Burada kimsem yok. Konut yok, para yok. Arkadaşım yok. Burada, polisin beni Bradford’da bıraktığı iğrenç bir yerde kalıyorum.”

Polis tarafından telefon, ileti yahut ferdî olarak Tony ile bağlantıya geçmemesi konusunda uyarıldığını ve bu şartları ihlal etmesi halinde tekrar tutuklanıp suçlanacağını söyledi.

Ancak tüm bu yaşananlara karşın Tony polisi suçlamada bulunmamaya çağırdı.

TONY, HER ŞEYE NOKTA KOYAN AÇIKLAMAYI YAPTI

Aylardır tüm ülkenin hakkında yorum yaptığı ve düşmanca hal aldığı Tony ise bahse noktayı şu sözlerle koydu:

“Sofiia ile bağlantıya girmek büyük bir yanılgıydı. Pişmanım. Çocuklarımın annesi Lorna’ya acı çektirdiğim ve bu ailemi etkilediği için üzgünüm. Ancak daha evvel de söylediğim üzere, Lorna ile (ilişkimin) bittiğini hissettim ve bir çıkış yolu bulamadım. Sofiia bana bu mevzuda yardımcı oldu. Ancak onu asla görmek istemiyorum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir