1930’da çekildiği iddia edilen fotoğraf ortalığı karıştırdı: İşte bu zaman yolculuğunun kanıtı

Sosyal medya, 1930 yılında çekildiği belirtilen bu imgeleri tartışıyor. Youtube’da yayınlanan imajlarda bir bayan, kablosuz bir telefonla konuşuyor. Enteresan olan kısım ise cep telefonuna benzeyen aygıtın 1930’da çekilen bir fotoğrafta yer alması.

“ZAMAN SEYAHATİNİN KANITI” YORUMU YAPILDI

Görüntüler ortaya çıkmasının akabinde kısa müddette toplumsal medyada gündem olurken, birçok kişi fotoğrafla ilgili enteresan teoriler de ortaya attı. Hatta kimi komplo teorisyenleri ileri gitti ve bu imajların ‘zaman seyahatinin kanıtı’ olduğunu savundu.

ÇOK SAYIDA KİŞİ İMGELERE MANA VEREMEDİ

İngiliz The Sun gazetesinde yer alan habere nazaran, ABD’de bir fabrika çıkışında çekildiği öne sürülen imajlar tartışma yarattı. O yıllarda kablosuz telefon olmadığını söyleyen bireyler imgelere mana veremedi.

“FOTOĞRAFTAKİ KİŞİ BENİM BÜYÜKANNEM”

Youtube’a yüklenen görüntü kısa müddette yarım milyon görüntülenme alırken, toplumsal medyada da en çok konuşulan bahislerden biri haline geldi. Pekala manzaralardaki nitekim bir kablosuz telefon mu? Bu soruya kesin bir cevap verilmese de görüntüyü yükleyen kişi fotoğraftaki bayanın büyükannesi olduğunu argüman etti.

“KABLOSUZ TELEFONLARLA DENEY YAPIYORLARMIŞ”

“Gördüğünüz bayan benim büyük anneannem Gertrude Jones. 17 yaşındaydı. Ona bu görüntüyü sordum ve çok net hatırlıyor. Dupont’un fabrikada bir telefon bağlantı kısmı kurulduğunu söylemişti. Kablosuz telefonlarla deney yapıyorlarmış. Gertrude ve öbür beş bayana bu kablosuz telefonları bir hafta boyunca denemeleri için verilmiş” sözlerini kullanan şahıs ayrıyeten, büyükannesinin o sırada sağında duran bir bilim insanı ile konuştuğunu söyledi. Lakin yeniden de birtakım toplumsal medya kullanıcıları bu açıklamayı yetersiz bulurken, fotoğraf da tartışılmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir