Akın Poroy’dan Bursa basınına Mudanya sunumu

BURSA (İGFA) – Mudanya’nın hizmet alması için her türlü fedakarlığa hazır olduğunu belirten CHP Mudanya Belediye Lider aday adayı Akın Poroy, eşi Aylin Poroy’un da hazır bulunduğu Heybeli Otel’de düzenlediği kahvaltılı toplantıda, “Derdim Mudanya. Gerekirse Büyükşehir’in ya da devletin kapısında yatarım” dedi.

Mudanya hakkındaki tespit ve tahlil tekliflerine ait basın mensuplarına sunum yapan Poroy, ilçenin kendi mahallî bütçesi ile zahmetlerini gidermesinin imkansız olduğunu vurguladı. Ölçülü siyaset anlayışı ile her sorunu çözebileceklerini belirten Poroy, ilçenin hak ettiği hizmet dolu günlere kavuşturmak için takımıyla birlikte vazifeye hazır olduklarını söyledi.

Süreç içerisinde 32 kişilik grupla Mudanya için baş yorduklarını tabir eden Poroy, 110 bin nüfuslu Mudanya’da bilhassa hafta sonu ve yaz döneminde milyonlara hizmet ettiğine dikkati çekerek, ulaşım sorunu ile ilgili ellerinde sihirli değnek olmadığını lakin diyaloglar sayesinde ilçe halkının da ana aktör olduğu bir platform kurarak bu sorunu çözebileceklerini söyledi. Mudanya’da turizmle ilgili faaliyet gösteren tesis ve işletmeleri sıhhat turizmine yönlendirecek çalışmaların yapılması gerektiğini belirten Poroy, “Mudanya tertemiz ve iyotlu havası dünyaca kabul görmüştür. Bu nedenle turizm işletmeleri sıhhat turizmine teşvik edilmeli, Mudanya Belediyesi de bu hususta örnek proje üreterek özel bölümü yatırıma teşvik etmelidir” dedi.

Yakın vakitte kendisini yine hatırlatan sarsıntı gerçeğinin Mudanya’da ulaşımdan da öncelikli sırada yer aldığının altını çizen Poroy, “Mudanya sarsıntı bölgesinde olup tehlikeli fay çizgileri üzerinde bulunmaktadır. Bu kapsamda bu hususa ait gerek akademik odalar, gerekse üniversitelerle görüşülüp bilim ışığında muhtemel afetlerin önüne geçilmesi için planlamalar yapılarak kentsel dönüşüm teşvik edilmelidir. Kentsel dönüşümün rantsal dönüşüme dönmemesi konusunda belediye hakemlik yapmalıdır” diye konuştu.

Poroy, sunumu akabinde basın mensuplarının da soruları yanıtlarken, görüş ve tekliflerini de dinleyerek notlar aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir