Annesini öldürmüştü… İdam edilmeden önceki son sözleri

61 yaşındaki Tracy Beatty, Huntsville’deki eyalet hapishanesinde vefatına yol açacak pentobarbital enjeksiyonu yapılmadan evvel, “Diğer tarafta görüşürüz” kelamlarını söyledi.

Mahkum, Kasım 2003’te Doğu Teksas’taki karavanında çıkan bir tartışmanın akabinde, Beatty’nin şimdiki yaşından yalnızca bir yaş büyük olan annesi Carolyn Click’i öldürmekten hatalı bulunmuştu.

Annesini öldürdü, parasını uyuşturucuya harcadı

Savcılar Beatty’nin 62 yaşındaki annesini boğarak öldürdükten sonra cesedini Whitehouse’daki karavanının yanına gömdüğünü, yaşlı bayanın parasını da uyuşturucu ve alkole harcadığını söyledi.

Savcılar, anne ve oğlunun “değişken ve hırçın bir ilişkisi” olduğunu söyledi. Click bir komşusuna, Beatty’nin cinayetten evvel kendisine birkaç defa saldırdığını söylemiş. Komşu Lieanna Wilkerson‘ın tabirine nazaran, bir kezinde Beatty, bayanı “ölümüne sebep olabilecek kadar şiddetli dövmüş”.

Wilkerson, Beatty’nin vefatından bir ay evvel Click’in yanına geri taşındığını ve ilgilerini düzeltmek için vakitleri olabileceği için bayanın, oğlunun konuta dönüşü için heyecanlandığını söyledi. Fakat duruşmadaki tabire nazaran, ikili her gün tartışmaya başlamış ve Click, öldürülmeden çabucak evvel de dahil olmak üzere en az iki kere ondan taşınmasını istemiş.

Akıl hastalığı geçmişi, idamını önleyemedi

Beatty’nin avukatları, akıl hastalığı geçmişi nedeniyle idam edilmemesi gerektiğini savunarak vefat cezasını temyize götürmüştü. Lakin Yüksek Mahkeme çarşamba sabahı temyiz başvurusunu reddetti.

Yüksek Mahkeme daha evvel önemli akıl hastalığı olanları vefat cezasından men etmemiş, lakin zihinsel engellilere mevt cezası verilmesini yasaklamıştı.

Son kelamları eşine ve mahkum arkadaşlarına oldu

Gardiyanın, hayatına son verilmeden evvel son bir kelamı olup olmadığını sorması üzerine Beatty, hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı. Sedyeye bağlanan mahkum, sözleri zahmetle söyleyebildi.

Beatty direkt camın gerisindeki izleme odasından kendisini izleyen eşine hitap ederek, “Sadece teşekkür etmek istiyorum… Seni bırakmak istemiyorum bebeğim. Öbür dünyaya geldiğinde görüşürüz. Seni seviyorum” dedi. Eşine bir öpücük gönderen Beatty, idam mahkumu arkadaşlarına da seslenerek, “Sizi seviyorum kardeşlerim. Öteki tarafta görüşürüz” sözlerini kullandı.

Öldüğü açıklanan Beatty, bu yıl Teksas’ta idam edilen 4’üncü, ülke genelinde ise 13’üncü mahkum oldu.

Fotoğraf: Texas Department of Criminal Justice

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir