Bakan Yanık: Türkiye Cumhuriyeti’ni terörle terbiye edeceğini ve bir uydu haline getireceğini sananlar büyük bir yanılgı içindeler

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Türkiye Cumhuriyeti’ni terörle terbiye edeceğini ve bir uydu haline getireceğini sananlar büyük bir yanılgı içindeler. Sonlarımızın çabucak ötesinde onlarca yıllardır yaşanan savaşlardan ve karışıklıklardan ülkemizi müdafaaya, vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamaya kararlıyız” dedi. 

Yanık, Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının Kamu Kurumlarına Atama Kura Töreni’nde konuştu. Bakan Yanık, vazifeye geldiklerinden bu yana, tek bir vatandaşı geride bırakmadan, herkesi devletin şefkat şemsiyesinin altında bir ortaya getirdiklerini söyledi.

Terör odaklarının hiçbirine göz açtırmadıklarını söyleyen Derya Yanık, “Türkiye Cumhuriyeti’ni terörle terbiye edeceğini ve bir uydu haline getireceğini sananlar büyük bir yanılgı içindeler. Hudutlarımızın çabucak ötesinde onlarca yıllardır yaşanan savaşlardan ve karışıklıklardan ülkemizi müdafaaya, vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamaya kararlıyız. Bunun için gece gündüz demeden çalışıyor, maddi, manevi her türlü önlemi alıyoruz” diye konuştu.

Hükümet olarak şehit yakınları ve gazilere yönelik hizmetleri daima geliştirdiklerini, onlar için en hoş imkanları sunmaya ihtimam gösterdiklerini lisana getiren Yanık, “Bizim gayemiz, yüreklerimiz yanmasın, analarımızın gözyaşı dinsin, babaların yüreğine su serpilsin. Şehit ve gazi eşleri hak ettikleri izzet ve vakarla yaşasın, şehitlerimizin emaneti çocuklarımız huzurla büyüyüp yetişsin, vatana millete güzel evlat olsun” dedi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şehit ve gazi çocukları için özel çalışmalar yürüttüklerini anlattı. Yanık, şöyle konuştu:

“2002 yılına kadar bu alanda sırf 6 bin 315 vatandaşımız istihdam edilmişti. Biz ise bugünkü 602 atama ile toplam 48 bin 39 şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın kamu kurumlarında istihdam edilmesini sağlayacağız. Bu istihdam alanları, devletimizin teşekkürü olduğu kadar, milletimizin de sizleri şükranla bağrına bastığının kıymetli göstergesidir.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir