Kılıçdaroğlu’ndan İnce’ye davet

Son periyotta yayınladığı görüntülerde kimi politikler hakkında argümanlar ortaya atan Ali Yeşildağ’a ilişkin olduğu öne sürülen bir hesaptan Muharrem İnce’yi amaç alan paylaşımlar yapılarak İnce’ye ilişkin olduğu argüman edilen bir imaj paylaşıldı.

Yapılan kumpas çalışmasının akabinde açıklama yapan İnce, “45 gündür geçersiz dekontlarla, geçersiz dokümanlarla, geçersiz görüntülerle iftira atan ve algı operasyonu yapan FETÖ’cülere karşı bu ülkenin gazetecileri neredesiniz?” dedi.

Seçim çalışmalarını iptal eden İnce rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN İNCE’YE DESTEK

Gazeteci Candaş Tolga Işık toplumsal medyada yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu ile telefonda konuştuğunu ve CHP başkanının birinci sefer bu kadar sonlu olduğunu söz etti. Kılıçdaroğlu’nun ‘Bu operasyoncu pislikleri Türkiye gündeminden çıkartmalıyız’ dediğini söyleyen Işık şunları paylaştı:

“Az evvel CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştum. Birinci kere bu kadar hudutlu olduğuna tanıklık ediyorum.

Muharrem İnce’ye yönelik savlara, ‘Bu operasyoncu pislikleri Türkiye gündeminden çıkartmalıyız. Bu montajlarla uğraşanları çöpe atmamız lazım. Şantajcılara, montajcılara lanet olsun. Hepsi istihbarat örgütlerinin eline düşmüşler, canları cehenneme’ dedi.”

“HALİL İBRAHİM SOFRAMIZ İNCE’YE DAİMA AÇIKTIR”

Konuya ait CHP Genel Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen gazeteci İsmail Saymaz şunları aktardı,

“Kılıçdaroğlu’na şunu sordum. İnce’ye geçmiş olsun demediğiniz istikametinde tenkitler var ne diyorsunuz.

Şöyle yanıt verdi: “Bugün rahatsızlandı haberini aldıktan sonra kendisine ulaşmaya çalıştım ancak ulaşamadım. Artık ulaşabildim. Buradan geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Diğer bahse pek değinmek istemiyorum. Bunu yapanlar şantajcıdır, montajcıdır.Bunları siyasetten de toplumdan da söküp atmak gerekir.

Halil İbrahim soframız İnce’ye daima açıktır. Gelmek istiyorsa otursun yer soframıza değişimi birlikte getirelim bu ülkeye. Bu pislikleri birlikte temizleyelim siyasetin içinden.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir