Barış Terkoğlu: AKP hükümeti “28 Şubat’la hesaplaşma” diye ihraç edilenlerin çoğunu devlette işe aldı; FETÖ çekirdek kadrosuna İBB’de görev verildi

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İBB’de “terör örgütleriyle iltisaklı çalışanlar olduğu” açıklamasına atıfta bulunarak, ’28 Şubat sürecinde ihraç edilenlerin birçoklarına iktidar tarafından devlette iş verildiğini, FETÖ gerekçesiyle ihraç edilenlere de İBB’de misyon verildiğini’ söyledi. 

Terkoğlu, yazısının ilgili kısmında şunları kaydetti:

“Şimdi içişleri bakanı İBB’deki teröristler diye bağırıyor ya…

Ağustos 1996-Kasım 1999 yılları ortasında TSK’den ihraç edilen işçi sayısı 746’ydı. 243’ünün münasebeti FETÖ iltisakıydı. Bunların ortasında, FETÖ’nün TSK’de örgütlenmesini başlatan 12 kişilik çekirdek takım da vardı.

Peki AKP hükümeti ’28 Şubat’la hesaplaşıyoruz’ diyerek ne yaptı?

TSK’deki ‘Vehbilere’, rütbelerini ve özlük haklarını iade etmekle kalmadı. Çoğunu devlette, bilhassa belediyelerde işe aldı. Bahsettiğim çekirdek takımda geçen, Orhan Sipahioğlu ve Emir Altıntaş’a nerede vazife verildi dersiniz? Tahmininiz hakikat, AKP devrinde İBB’de! 15 Temmuz’dan sonra kimi KHK ile atıldı, kimi tutuklandı kimi de ceplerindeki yeşil pasaportlarla rahat rahat sonu geçerek ortadan kayboldu. Hülasa iktidar; “terörist” dediklerini ihya etmiş, işe yerleştirmiş, kelamlarıyla Atatürkçüleri tutuklamış, hatta kaçacakları pasaportu ayarlamış, en sonunda da dönüp ‘İBB’de terör ilişkili çalışan var’ demişti!

Kulağa masal üzere gelse de bu gerçeğin en acı halini, ömrünün son periyodunda mahpusta olan Atatürkçü askerler yaşıyor.” 

TIKLAYIN – Bakan Soylu: İBB’de işe alınan 1668 kişinin yahut yakınının terör örgütü iltisaklı olduğu belirlendi

TIKLAYIN – İBB’den Soylu’ya karşılık: Burada terörist çalışmamaktadır, çalışamaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir