Sağanak yağış ve kar geliyor! Meteoroloji’den çok sayıda ile yeni uyarı! İstanbul Ankara İzmir hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde yarından itibaren sağanak yağış ve kar yağışının tesirli olacağı belirtildi. Öbür yandan mümkün aksiliklere karşı vatandaşlar uyarıldı. İşte İstanbul, Ankara, İzmir 5 günlük hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yurt genelinde sağanak yağışın tesirli olacağı belirtilirken, muhtemel aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması konusunda ihtar yapıldı.

YAĞIŞLAR YOLDA

Ülkenin kuzey, iç ve doğu kesitlerinin modüllü ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yağmurlu, Tokat’ın kuzey ve doğusunun yağmur ve karla karışık yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan ve Van etraflarının kar yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

FIRTINA GELİYOR

Doğu Karadeniz için fırtına ikazında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, Doğu Karadeniz’de rüzgarın yarın öğlen saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı taraflardan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 kilometre/saat) fırtına halinde eseceği varsayım ediliyor.

Fırtınanın, 21 Şubat Salı günü birinci saatlerden itibaren tesirini kaybetmesi bekleniyor.

.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir