Bu pozları tartışma yarattı: 18 yaşına gelir gelmez kızını teşhir ettin!

KIZIYLA İÇ ÇAMAŞIRI TANITIMI İÇİN OBJEKTİF KARŞISINA GEÇTİ
Son örneklerden birini de ilerleyen yıllara karşın mesleğindeki yerini kimseye kaptırmayan model Heidi Klum oldu. 49 yaşındaki Klum, en büyük kızı Leni ile birlikte bir iç çamaşırı firmasının tanıtımı için objektif karşısına geçti. Bir müddet evvel moda dünyasında meslek yapmaya başlayan 18 yaşındaki Leni’nin annesiyle birlikte verdiği bu pozlar da tartışma konusu oldu.

KLUM ‘ALKIŞ’ ALDI ANCAK…
İlk bakışta Heidi Klum, olumlu puan topladı. Dört çocuk dünyaya getiren modelin, 50 yaşına merdiven dayayıp hala formunu koruyor olması hayranlarından “alkış” aldı. Fakat tenkit konusu olan diğer bir detay daha vardı: Klum’un kızını da bu çekime ortak etmesi. Bu durum, kimine nazaran son derece olağan. Tıpkı bölümde çalışan anne ile kızı işbirliği yapabilir. Başka yandan Klum, gencecik kızını iç çamaşırlarıyla poz vermeye cesaretlendirdiği için tenkit de aldı.

BAZILARI RAHATSIZ EDİCİ BULDU
Firmanın toplumsal medya sayfasında yer verdiği pozlara birbirinden farklı yorumlar geldi. Heidi Klum ile Leni’nin pozlarını pahalandıran bir kullanıcı “Kızını 18 yaşına girer girmez bir cinsel nesneye dönüştürmek tuhaf” diye yorum yaptı. Bir öbür kullanıcı, Leni’nin yer aldığı pozları “Rahatsız edici” diye nitelendirdi.

‘KENDİMİ İLERİ GÖRÜŞLÜ SANIYORDUM: Klum ile kızının pozlarını eleştiren bir öbür toplumsal medya kullanıcısı da “Bu hususlarda ileri görüşlü olduğumu sanıyorum. Lakin yeniden de anne ve kızını bu iç çamaşırları içinde bu pozlarda görmek beni rahatsız etti” cümleleriyle görüşünü söz etti.

‘SÜREKLİ BİREBİR YÜZLERİ GÖRMEKTEN SIKILMIŞTIM’
Ama Heidi Klum ile Leni’nin pozlarını beğenenler de azınlıkta değildi. Bu türlü düşünenlerden biri “Harika bir anne ve kızı” diyerek pozlardan hoşlandığını belirtti. Bir diğeri “Nihayet bir anne ile kızı toplumsal medya şöhretlerinin yerini aldı. Daima birebir yüzleri görmekten sıkılmıştım” diye yazdı.

ANNE VE KIZIN POZLARINI MASAYA YATIRDI
Heidi Klum ile kızı Leni’nin bu pozlarını masaya yatıranlardan biri de İngiliz TV ünlüsü ve köşe müellifi Ulrika Jonnson oldu. Geçen hafta Victoria Beckham ile gelini Nicola Anne Peltz ortasındaki tansiyonu köşesine taşıyan Jonnson bu sefer de Heidi Klum ile Leni’nin pozlarını kıymetlendirdi.

‘KIZLARINI TEŞHİR EDİYORLAR’: Jonnson, “Heidi Klum, en az kendisi kadar hoş görünen kızıyla bu tıp pozlar veren birinci ünlü değil. Son kişi de olmayacak” diye yazdı. Sonra da Cindy Crawford ile model kızı Kaia”yı, Kate Moss ile tekrar modellik yapan kızı Lila’yı örnek verdi. Ünlü annelerin bu yaptığını da “kızlarını teşhir etmek” olarak nitelendirdi.

‘NE KADAR HOŞ ÇOCUKLARI OLDUĞUNU GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR’
Sonra da bu durumu Jane Austen romanlarında olup bitenlerin çağdaş versiyonu olarak kıymetlendirdi. Austen’ın romanlarını kaleme aldığı yüzyılda, aileler evlilik çağına gelen kızlarını topluma tanıştırmak için onları hoş giysilerle giydirip süsleyerek toplumla tanıştırırlardı. İşte Jonnson’ın sözüne nazaran Heidi Klum’un yaptığı da bunun çağımıza uygun bir versiyonu. Ulrika Jonsson Klum’un “Bakın ben ne yaptım” diyerek kızını gözler önüne serdiğini ileri sürdü. Makalesinde “ünlülerin bilhassa de kız çocuklarını sergilediklerini ve tüm dünyaya onların ne kadar hoş olduklarını ispatlamaya çalıştıklarını savundu.

KLUM’UN ESKİ EŞİ NÜFUSUNA GEÇİRDİ
Heidi Klum’un en büyük çocuğu olan Leni, ünhlü modelin iş insanı Flavio Briatore ile bağından dünyaya geldi. Lakin Briatore ile Klum ayrılınca Leni annesiyle birlikte yaşamaya başladı. Heidi Klum, 2005 yılında İngiliz müzikçi Seal ile evlendi. Gerçek ismi Henry Olusegun Adeola Samuel olan Seal, Leni’yi kendi nüfusuna geçirdi. Bu ortada Klum ile Seal’ın evliliklerinden üç tane çocukları olduğunu hatırlatalım.

MÜZİSYEN TOM KAULITZ İLE EVLİ
Heidi Klum, şov dünyasıın özel hayatıyla da çok ilgi çeken ünlülerinden biri. Birinci evliliğini 1997’de saç dizayncısı Ric Pipino ile yaptı. Bu evlilik, 2002’de bitti. Heidi Klum, boşandıktan sonra bir mühlet iş insanı Flavio Briatore ile aşk yaşamıştı. Ancak Briatore ve Klum’un bağları resmiyete geçmeden bitmişti. Klum 2005 yılında evlendiği Seal ile birlikteliğini 2014’te bitirdi. Heidi Klum, bir devir koleksiyoner ve sanat taciri Vito Schnabel ile yaşadığı aşkla gündeme gelmişti. Heidi Klum, 2019 yılından bu yana müzisyen Tom Kaulitz ile evli.

KATE MOSS KIZIYLA İŞBİRLİĞİ YAPTI
Kendi mesleğini sürdüren çocuklarıyla ortak çalışmalara imza atan diğer ünlü modeller de var. Bunlardan biri Kate Moss. Modellik mesleğini seçen kızı Lila, annesiyle birlikte bazen bir mecmua kapağına poz verdi bazen de giysi firmalarının tanıtım yüzü olarak objektif karşısına geçti. 

KIZININ EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ
Yine bir periyoda damgasını vuran Cindy Crawford da model olan kızı Kaia Gerber ile birlikte objektif karşısına geçti.

AYNI DİZİDE ANNE VE KIZI CANLANDIRDILAR
Sinema ve TV dünyasında da anne- kız işbirliğinin örnekleri var. Bunlardan birini de deneyimli oyuncu Andie MacDowell ile kızı Margaret Qualley sergiledi. İkili, bir devir çok konuşulan Maid isimli dizide birlikte rol aldı ve geçinemeyen bir anne ile kızını canlandırdı.

FOTOĞRAFLAR: AVALON, MEGA NEWS AGENCY, INSTAGRAM 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir