Bursa’nın ilk 250 firmasından 33’ü DOSABSİAD’lı

BURSA (İGFA) – Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Endüstrici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) üyesi 33 firma, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) 25’incisini düzenlediği Bursa 250 Büyük Firma Araştırması’nda yer aldı. DOSABSİAD İdare Heyeti Lideri Nilüfer Çevikel, kent iktisadına katkılarını artırarak sürdüreceklerini lisana getirdi.

BTSO’nun çeyrek asırdır gerçekleştirdiği Bursa 250 Büyük Firma Araştırması’nın 2021 yılı sonuçlarının DOSABSİAD ismine gurur verici olduğunu lisana getiren İdare Şurası Lideri Nilüfer Çevikel, “Listenin ikinci sırasında yer alan Türk Araba Fabrikası Anonim Şirketi TOFAŞ başta olmak üzere sıralamaya girmeyi başaran 33 firmamızı tebrik ediyorum. Global ölçekte son 100 yılın en büyük krizi olarak tanımlanan pandeminin gölgesinde faaliyetlerini sürdüren firmalarımız, tüm zorluklara karşın ekonomik göstergelerde üstün performans sergiliyor. 33 firmamızın her birinin kent ve ülke iktisadına yaptığı katkılar çok kıymetli ve değerli” diye konuştu.

‘SANAYİCİMİZİN HER VAKİT YANINDAYIZ’

İhracattaki güçlü büyümenin tesiriyle bölgedeki firmaların başarılı bir performans sergilediğini de kaydeden Çevikel, “Sanayinin lokomotif kenti pozisyonundaki Bursa’nın iktisadına ışık tutmak gayesiyle bu kıymetli çalışmaya liderlik yapan BTSO İdare Şurası Lideri İbrahim Burkay’a teşekkür ediyoruz. Ortaya çıkan tablo, sanayicimizin ihracat odaklı büyüme gayesiyle üretime ve yatırıma kararlılıkla devam ettiğini bir sefer daha göstermiştir. DOSABSİAD olarak, kent ve ülke ekonomimize katma paha sağlayacak projeler üretmeye çalışırken, sanayicimizin de yanında olmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda katkı sağlayan tüm firmalarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Önümüzdeki yıllarda bu sayının katlanarak artmaya devam etmesi için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir