Bursa’da selin vurduğu Mudanya normale dönüyor… Dere yatakları iyileştiriliyor

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Mudanya ilçesini geçen ay 15 gün ortayla iki kere vuran selin akabinde, başta Büyükşehir ve AFAD olmak üzere ilgili kamu kurumlarının dayanağıyla 301 araç ve 911 işçiyle başlatılan seferberlik sonrasında ilçede hayat olağana dönmeye başladı.

Sel baskınlarının yaşandığı günden itibaren bölgede sıklıkla incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, çalışmaları yerinde görmek için tekrar Mudanya’ya geldi. AK Parti Mudanya İlçe Lideri Orhan Samast’ın da eşlik ettiği ziyaretlerde esnafın yanı sıra taşkına yol açan dere yataklarında da incelemelerde bulunan Lider Aktaş, önceliği yaraların sağlıklı halde sarılmasına verdiklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilgili tüm kurumların takviyesiyle büyük bir seferberlik başlatıldığını belirten Lider Aktaş, hasar tespitlerinin akabinde birinci selle ilgili ödemelerin yapıldığını belirterek, “İkinci selin neden olduğu yaraların sarılmasına yönelik hasar tespitleri yapıldı. Süreci yakından takip ediyoruz. Bir daha bu türlü bir meseleyle karşı karşıya kalmamak ismine, mevcut koşullar içerisinde en düzgününü yapmaya çalışıyoruz” dedi.

SELZEDELERE SU FATURALARINDA MUAFİYET MÜJDESİ

Bu ortada Büyükşehir Belediye Meclisi’nde aldıkları karar ile sel nedeniyle su tüketimlerinde artış gözlenen abonelerin 20 metreküpe kadar olan kısmını Büyükşehir olarak karşılayacaklarını müjdelyen Lider Aktaş, “AFAD’dan liste aldık. Şu ana kadar 500 civarında etkilenen var. Bunların 250’sinin aboneliği kendi üzerine kayıtlı. Aboneliği üzerine kayıtlı olmayanlarla ilgili çalışmamız var. Selden etkilenip listelerde olmayanlar varsa, başvurmaları halinde, 20 metreküpe kadar birinci faturalarının muafiyeti kelam konusu olacak. Bu da yaklaşık 250–300 TL’ye karşılık geliyor. Büyük geçmiş olsun. Yaraların sarılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir