Kocaeli’de Turgut Özal Köprüsü ikileme çalışmasına yerinde inceleme

KOCAELİ (İGFA)- TEM İlişki yolu üzerinden Çayırova ilçesine giriş çıkışları rahatlatacak olan Turgut Özal Köprüsü İkileme ve Yol İmal işinde ek köprünü son durumunu yerinde inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, “Kent genelinde yeni yollar ve köprüler inşa ederek vatandaşlarımızın hayatına konfor katıyoruz” vurgusu yaptı.

Başkan Büyükakın, ‘’Yaptığımız her işe yüreğimizi ve aklımızı koyuyoruz. Bir taraftan gönül belediyeciliği yaparken başka bir taraftan da hizmetlerimizle, eserlerimizle ve projelerimizle kentimize halkımızla birlikte paha katmaya devam ediyoruz. İşte bugün bir kere daha incelediğimiz Turgut Özal Köprüsü İkilime çalışması bunun hoş bir örneklerindendir” dedi.

Çayırova Belediye Lideri Bünyamin Çiftçi ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Gökmen Mengüç ve Hasan Aydınlık, bölge koordinatörü İbrahim Pehlivan’ın yanı sıra teknik takımların de hazır bulunduğu incelemede, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin alternatif tahlillerle de kent içi trafiğini rahatlatacak ulaşım projelerine devam ettiğinin altını da çizen Lider Büyükakın, “Mevcut haliyle tek şeritli gidiş geliş olan köprünün yanına ikinci bir köprünün inşa edilmesiyle bölgedeki trafiğin rahatlaması hedeflemiştik. İnşallah bittiğinde bölgemizin kıymetli bir muhtaçlığına da yanıt vermiş olacak” diye konuştu.

Başkan Büyükakın, yatırım bedeli 41 milyon ₺ olan Çayırova Turgut Özal Köprüsü İkileme ve yol projesini kısa mühlet içinde hizmete alacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir