CHP listesinden milletvekili adayı olan TDP lideri Sarıgül Erzincan’a gidiyor

Basın açıklaması yapan Sarıgul, “İnanıyorum ki Erzincan’da sevgi kazanacak, Erzincan kazanacak, Türkiye kazanacak.” dedi.

Sarıgül, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nde, barışın ve kardeşliğin kazanmasını dilek ettiğini söyledi.

Kuruldukları günden bugüne koltuk için taraf, saf, ağız değiştirmediklerini söz eden Sarıgül, “Türkiye’nin, demokratik parlamenter sisteme dönmesi lazım. Sayın Kılıçdaroğlu, uzlaşmacı kişiliği, demokrat hali ve devlet tecrübesiyle parlamenter sisteme geçiş için en uygun adaydır. Bu nedenle cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğimizi ilan ettik.” diye konuştu.

Mustafa Sarıgül, Erzincan’dan milletvekili adayı olduğunu, bu nedenle süreçte Ankara’da son basın toplantısını yaptığını lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Bugün prestijiyle cet topraklarına, Erzincan’ıma gidiyorum. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün yurttaşlarımı kucaklamaya gidiyorum. İnanıyorum ki Erzincan’da sevgi kazanacak, Erzincan kazanacak, Türkiye kazanacak. Erzincan’da bütün siyasi partilere sesleneceğim.

Türkiye’mizi varlığa, rahmete, huzura kavuşturmak için bu kürsüden bugün ayrılıyorum. İnşallah 4 hafta sonra bütün Erzincanlı hemşerilerimizin dayanağıyla o sandıktan çıkarak, parlamentoda sizleri güzelse temsil etmeyi Allah’ım nasip etsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir