Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bir daha gelmem” dediği Davos Zirvesi’ne 6’lı masadan bir lider davet edildi

Her yıl siyaset, iş dünyası, memleketler arası kuruluşlar ve sivil toplum temsilcilerini buluşturan ve Davos Tepesi olarak da bilinen ‘ Dünya Ekonomik Forumu’ yıllık toplantısı bu yıl 16-20 Ocak 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek. Pandemi nedeniyle verilen üç yıllık ortanın akabinde yine düzenlenecek toplantılarda iktisattan bilim ve teknolojiye, memleketler arası ilgilerden sanata kadar çeşitli hususlar ele alınması bekleniyor.

BABACAN, DAVOS’A DAVET EDİLDİ

DEVA Partisi’nden edinilen bilgiye nazaran Davos Tepesi’ne Genel Lider Babacan da davet edildi. Babacan’ın iştirak durumunun önümüzdeki günlerde netleşeceği belirtildi.

DAVOS DORUĞU NEDİR?

1970 yılında başlayan Dünya Ekonomik Forumu, bu yıl 50. yıldönümünü kutluyor. Tertibin vizyonu ‘Dünyayı daha düzgün bir yer haline getirmek’ olarak özetleniyor. Her yıl, İsviçre’nin kayak merkezlerinden birisi olan Davos kasabasında düzenlenen Forum’da, dünya önderleri, memleketler arası şirketlerin yöneticileri, akademisyenler ve yardım kuruluşlarının temsilcileri bir ortaya geliyor, iklim krizinden gelir adaletsizliğine dünyanın sıkıntılarına tahliller arıyor. Davos tepesi olarak da isimlendirilen bu tertip, birebir vakitte birçok isim için kapalı kapılar gerisinde toplantılar yapma fırsatı da sunuyor. İş mutabakatları görüşülüyor, ülke başkanları gündemlerindeki mevzuları ele alıyor.

Kaynak: ANKA / Aktüel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir