Elon Musk’in bir kırbacı eksik, çalışanlar şirkette yatıp kalkıyor

Twitter’ın işvereni Elon Musk geçen ay tüm Twitter çalışanlarına yolladığı elektronik postada başarılı olmaları için “çok fazla çalışmaları gerektiğini” söylemişti. Twitter’ın ofislerinde yatak odalarına dönüştürülen alanların fotoğrafları ortaya çıktı. ABD’nin San Fransisco kenti yetkilileri BBC’ye verilen fotoğraflarda bina kurallarına mümkün terslikleri incelemeye başladı. Fotoğraflardan birinde çift kişilik bir yatak, elbise dolabı ve terlikler görülüyor.


BBC Türkçe’nin haberine nazaran eski bir Twitter çalışanı, şirketin işvereni Elon Musk’ın toplumsal medya platformunu satın almasından bu yana San Fransisco’daki Twitter merkezinde kaldığını söyledi. San Fransisco Bina Kontrol Ofisi, bir şikayetin akabinde muhtemel ihlallerin incelenmeye başlandığını doğruladı.


Musk ise kent idaresinin “yorgun çalışanlarına” yatak vermesi nedeniyle şirketleri eleştirdiğini söyledi.
Musk daha sonra sildiği tweetinde “şirket düzelene dek” ofiste yatıp kalkacağını söyledi.
BBC’ye ayrıyeten, Twitter’da yatak olarak kullanılan kanepelerin fotoğrafları da verildi. Bir öteki konferans odasında da çalar saat ve bir yatağın üzerindeki fotoğraf da görülüyor.


Ekim ayında Twitter’ı satın alan Musk, tüm şirket çalışanlarına “yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışmaları gerektiğini” söylemiş ve “Sadece istisnai performans geçer not alacak” demişti.
California Eyaleti Senatörü Scott Wiener BBC’ye yaptığı açıklamada, “Şimdi de çalışanlarını Twitter’da yatırıyor. İnsanların umurunda olmadığı net. Kendisine çalışan insanları umursamıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir