Fatih Altaylı: İstanbul’un taksi sorunu ne taksi baronlarını temsil eden Eyüp Aksu’nun kafası ile ne de İBB kafası ile çözülebilir!

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul’daki taksi krizine dikkat çektiği yazısında, “İstanbul’un taksi sorunu çözülmeyecek. Ne taksici esnafı ismi altında taksi baronlarını temsil eden Eyüp Aksu’nun başı ile çözülür bu sorun ne de yalnızca taksi sayısını arttırarak bu işi çözeceğini zanneden İBB başı ile” dedi. 

Altaylı, Aksu’nun kendisini “çok açık biçimde taksi plakası sahiplerinin haklarını müdafaaya adadığını” belirterek, İBB’nin taksi sayısını artırma projesinin de tahlil olmayacağını tabir etti.

İBB’nin taksi sayısını artırma projesinin iktidar kanadı tarafından UKOME’de veto edildiğini lakin İBB’nin var olan hizmet kalitesini arttırmak için devreye girmediğini belirten Altaylı, taksi çağırma uygulamalarının hayata geçirdiği bahşişle taksi çağırma sisteminin de yasal olmadığını ve denetlenmediğini belirtti.

Altaylı, şu sözleri kullandı:

“Yani sevgili İstanbullular bu sorun çözülmez. AK Parti bu sorun da çözülmesin, İstanbullu CHP’li bir belediye seçmenin bedelini ödesin diye sorunu büyütmekten yana. Belediye ise sorunun AK Parti tarafından büyütülmesinden ve tahlilsiz bırakılmasından şad. Taksiciler Esnaf Odası ise bu uyuşmazlığın rantını yiyen tarafı olarak durumdan en mutlu olan taraf.

Biz mi ne yapacağız? Vallahi bilmiyorum. Lakin artık taksi durdurmaya falan çalışmıyorum.

Bir taksi şoförünün hayvan pazarında mal alır üzere süzerek beni alıp almamaya karar vermesini kabul etmem mümkün değil. Elimden bir kaza çıkmaması için, taksilere el bile sallamıyorum.” 

TIKLAYIN – Fatih Altaylı canlı yayında sonlandı: Elime bir odun alıp bir taksicinin camını kırmak istiyorum, sahiden güç tutuyorum kendimi

TIKLAYIN – İBB’ye “Biz tahlile varız” daveti yapan Eyüp Aksu: New York, Londra’nın taksimetre fiyatları buranın 5-10 katı, hak ettiğimiz düzgünleştirme yapılsın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir