Fenerbahçe, Erden Timur’u savcılığa şikayet etti

Fenerbahçe, Galatasaray Sportif A.Ş. Lider Vekili Erden Timur hakkında, sarı-lacivertli kulübün bâtın ticari bilgilerini canlı yayında açıklaması sebebiyle huhuki süreç başlatıldığını açıkladı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklama şu biçimde:

“29 Mart 2023 tarihinde bir televizyon kanalında yayınlanan bir programda, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekilinin, Fenerbahçe Futbol A.Ş.’ye ilişkin saklı ticari bilgilerin canlı yayında alenen ifşası niteliğindeki açıklamaları nedeniyle Kulübümüz tarafından tüzel süreçler başlatılmıştır.

Kamuoyu ile paylaşmak istediğimiz türel adımlar şu formdadır;

• Kulübümüzün ticari sırrı niteliğindeki bilgi ve dokümanlarının Kulübümüzün isteği olmaksızın yanlış ve aldatıcı halde açıklanmasına bağlı olarak “Haksız Rekabet” ve “Ticarî Sır, Bankacılık Sırrı yahut Müşteri Sırrı Niteliğindeki Bilgi yahut Evrakların Açıklanması” hatalarından kelam konusu yönetici aleyhinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde şikayette bulunulmuştur.

• Dürüstlük kuralına ters biçimde gerçekleştirilen bu davranış nedeniyle Türk Ticaret Kanununun “Haksız Rekabet” kararlarına dayalı olarak haksız rekabetin tespiti talepli dava açılmıştır.

• Kulübümüzün zımnî nitelikteki transfer tekliflerinin yetkisiz bir kimse tarafından halka açıklanması nedeniyle FIFA nezdinde,

FIFA Code of Ethics’in (FIFA Etik Mevzuatı) 17. hususunda düzenlenen ‘Gizlilik Yükümlülüğü’ kararlarının ihlaline dayalı olarak yapılmış, bu ihlale iştirak etmesi beklenen tüm kişi ve kurumlar hakkında FIFA Etik Kurulu nezdinde soruşturma başlatılması talep edilmiştir. Milyonların önünde, sporun ve spor yöneticiliğinin etik unsurları ile taban tabana zıt formda ortaya konan bu tavırla ilgili tüzel takibimiz sürecektir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir