Gazeteci Melis Alphan’dan sağlık sistemi isyanı: Kanser hastası annemin özel sigorta poliçe tutarı 80 bin lira; batırdılar ülkeyi!

Gazeteci Melis Alphan, kanser hastası annesinin yalnızca yatarak tedaviyi kapsayan özel sıhhat sigorta poliçe fiyatının 80 bin lira olduğunu belirterek, “Ağır aksak da olsa işleyen sistem vardı, artık o da yok. Batırdılar ülkeyi” dedi. 

Alphan, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda şunları kaydetti:

“Annem kanser hastası. Özel sigortası var. Yeni poliçe meblağı 80 bin TL geldi. Yalnızca yatarak. Her ay PET, MR vs. cepten veriyor. Kimi hastanede SGK geçiyordu, artık geçmiyor. Zira SGK hastanelere ödemiyor. Ağır aksak da olsa işleyen sistem vardı, artık o da yok. Batırdılar ülkeyi.

Bir yılda 3 katı zamlanan sigorta… Ve bu uyduruk resmi enflasyon sayılarına inanmamızı bekliyorlar. Bizi keriz yerine koyuyorlar. Halbuki her gün o enflasyon bize giriyor. Allahlarından bulasıcalar.

Bu seçimde bunlardan kurtulamazsak biz artık bittik. Abuk sabuk ‘o aday olmasın şu olsun’ şımarıklığını bir yana bırakıp karşılarında kim olursa oy vermezsek topluca biz sahiden keriziz.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir