Gençlerbirliği, Anıtkabir’i ziyaret etti

Gençlerbirliği Lideri Niyazi Akdaş, İdare Şurası Üyeleri, Denetleme, Disiplin ve Divan Heyeti Üyeleri, A grubu, altyapı teknik takımı ve futbolcuları, amatör branşlardaki atletleri, kulüp işçisi ve Gençlerbirliği taraftarları, Anıtkabir’i ziyaret etti.

Atatürk’ün mozolesine çiçek bırakılmasının akabinde teknik heyet ve sportmenler hürmet duruşunda bulundu. Daha sonra hatıra fotoğrafı çekilmesinin akabinde Lider Niyazi Akdaş, Misak-ı Ulusal Kulesine geçerek anı defterini doldurdu.

Akdaş anı defterine şu sözcükleri yazdı:

“Cumhuriyetimizin ile yaşıt olan Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün Lideri, İdare Heyeti, Divan Şurası, Kulüp çalışanları, Atletleri, ve Taraftarları olarak gurur ve heyecanla huzurundayız. Sizin de buyurduğunuz üzere “Türk gençliğinin spor bakımından da ulusal heyecan içinde, itina ile yetiştirilmesi önemlidir” sözünüzden hareketle Gençlerbirliği ailesi olarak 100 yıldır Türk sporuna zeki, çevik ve ahlaklı genç yetenekler yetiştirmeye çalışmaktayız. Bu uğurda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ceddim; ortamızdan ayrılalı 84 yıl geçmesine karşın kalbimizdesin. Günümüzde size olan sevgi, hürmet ve hasretin artarak büyüdüğünü gözlemliyoruz. Gösterdiğiniz yoldan ayrılmayacağımıza, Kulüp olarak prensiplerinizin takipçisi olacağımıza kelam veriyoruz. O nedenle sen rahat uyu Ceddim kurduğun ve gençlere emanet ettiğin Cumhuriyet ebediyen yaşayacaktır. Aziz Ceddim, manevi varlığınız önünde hürmet ve minnetle eğiliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir