İstanbul’da kar tatili olacak mı, Pazartesi İstanbul’da okullar tatil mi?

Bir müddettir beklenen kar yağışının İstanbul’a Pazar günü gelmesi beklenirken, haftanın son günlerine dek devam etmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda İstanbul’da yaşanan kar yağışları nedeniyle okulların tatil olması sonrasında öğrenciler ve veliler bu yıl da tatil olacak mı merak ediyor.

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL OLUR MU?

Hafta boyunca Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın tesirli olduğu İstanbul’un, Pazar günü sabah 08:00’den itibaren Sibirya kökenli daha soğuk bir havanın tesirine gireceği iddia ediliyor.

İstanbul’da Kar yağışının tesirine nazaran okulların tatil edilip ya da edilmemesi karar verilecek.

AKOM İKAZDA BULUNDU

İBB AKOM datalarına nazaran; soğuk hava kuzeyli rüzgarların (Karayel, Yıldız) 60-80km/s süratle fırtına halinde esmesiyle kente giriş yapacak. Soğuk hava nedeni ile hâlihazırda 5-7°C’ler civarında seyreden sıcaklıklar kar bedellerine gerileyecek. Soğuk hava ve fırtınanın beraberinde, vilayet genelinde karla karışık yağmur ve kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

ÖĞLEDEN SONRA FIRTINA VE KAR

Pazar sabah saatlerinden itibaren kent merkezinde yağmur ve karla karışık yağmur biçiminde görülmesi beklenen yağışların kuzey ve yüksek kesitlerde kar formunda tesirli olacağı iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra vilayet genelinde fırtına ile birlikte yer yer kuvvetli kar formunda tesirli olmaya devam etmesi bekleniyor.

VALİ YERLİKAYA DA UYARDI: ÖNLEMLİ VE DİKKATLİ OLALIM

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da toplumsal medya hesabından bir ikaz iletisi yayınladı. Vali Yerlikaya bildirisinde şu sözlere yer verdi: Değerli Hemşehrilerim, saat 16.00 prestijiyle Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgilere nazaran #İstanbul’da; Cumartesi ve Pazar günü karla karışık yağmur beklenmektedir Lütfen ÖNLEMLİ VE DİKKATLİ OLALIM Gelişmelerden sizleri daima bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir