İYİ Partili Usta: 2023 hedefleri çöp oldu

ANKARA – ÂLÂ Parti Küme Başkanvekili Erhan Usta, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Partisinin Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün, Genel Şura salonunda uğradığı yumruklu hücuma değinen Usta, AK Parti’den mevzuyla ilgili bir özür gelmediği için bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti Kümesi’nin kelam aldığı sırada Genel Şura salonunu terk ettiklerini hatırlattı, “Her mevzuda çıkıp beyanat veren Meclis Lideri, bir milletvekili mevtten dönüyor lakin bu türlü bir olaydan sonra çıkıp bir söz konuşmuyor. Meclis Lideri’nin tarafsızlığını yitirdiğini net halde görmek mümkün. Bu seçimi kaybedecekler. Başarısızlar. Bu başarısızlığın getirdiği bir hırçınlık maalesef ülkeye de ziyan veriyor” dedi.

‘2023 GAYELERİ ÇÖP OLDU’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’da yaptığı konuşma sırasında 2023 gayelerine değindiğini belirten Usta, “Türkiye 2023 gayelerini yakalıyormuşçasına bir imada bulunuyor. Biz bugüne kadar ‘2023 amaçlarının neresindesiniz?’ diye sorduk. 2023 maksatlarının çöp olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Artık ‘2023 gayeleri ne oldu?’ diye sormuyoruz, maksatların koyulduğu 2011’e nazaran Türkiye nerede? Türkiye bugün 2011 yılına nazaran bile çok önemli bir biçimde geriye gitmiştir” sözlerini kullandı. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir