Şok Marketler’in istihdamı 46 bine ulaştı

Şok Marketler’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, 2022’nin birinci yarısında Şok Marketler’in net satış gelirlerinin geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 78 artarak 23,5 milyar liraya yükseldiği bildirildi.

Bu periyotta 611 yeni mağaza açan Şok Marketler’in toplam mağaza sayısı da 9 bin 858 oldu. Tekrar tıpkı devirde 6 binden fazla şahsa daha iş imkanı sağlayarak toplam çalışan sayısını 46 bine yükselten Şok Marketler’in istihdama ve iktisada katkısı devam etti.

“E-ticaret alanındaki büyümeyle başarılı bir devri daha geride bıraktık”

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Şok Marketler CEO’su Uğur Demirel, şunları kaydetti:

“Güvenilir ve kaliteli eserleri en uygun fiyatlarla müşterilerimize ulaştırma amacımız doğrultusunda e-ticaret uygulamamız Cepte ŞOK’un gördüğü ağır ilgiyle finansal manada başarılı bir periyodu daha geride bıraktık. Daima artan istihdamımızla hem ülkemiz iktisadına hem de topluma katkımızı sürdürdük. ‘Tarladan Sofraya Doğru Tarım’ projemizle Türkiye’nin her yerinden çiftçilerimizin ürettiği kaliteli eserleri en avantajlı fiyatlarla müşterilerimizle buluşturarak yerli üretime de dayanak vermekten gurur duyuyoruz. Yılın ikinci yarısında da ülkemizin 81 vilayetindeki tüm müşterilerimize kesintisiz hizmet sunmaya, yeni mağazalar açmaya, yatırım ve istihdamımızı artırmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir