Kadına şiddeti önlerken şehit oldu

Bursa’da bir bayana şiddet uygulandığı ihbarı üzerine polis Sami Altıntaş meskene gitti. Hakkında uzaklaştırma kararı olan kişi, kapıyı açmayınca Altıntaş, şiddeti önlemek için meskene balkondan tırmanarak girmek istedi. Bu sırada düşerek ağır yaralanan polis memuru Altıntaş, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Olay, Osmangazi ilçesi Emek Adnan Menderes Mahallesi’nde meydana geldi. Eşine şiddet uyguladığı için 10 Ekim’de, hakkında uzaklaştırma kararı verilen Gökhan N., evvelki gün saat 21.30 sıralarında Huzur Sokak’ta bulunan binanın 3’uncu katındaki konutuna gitti. Gökhan N.’nin uzaklaştırma kararını ihlal ederek ikamete geldiğini gören bayanın komşuları ise polise bildirdi. Gökhan N.’nin eşini balkondan atmaya çalıştığı ihbarı üzerine harekete geçen polis grupları, adrese geldi. Uzun süren ikna eforuna karşın Gökhan N.’nin kapıyı açmaması ve takımlara direnmesi üzerine polis memuru Sami Altıntaş, meskene balkondan girerek bayanı kurtarmak istedi. Binanın 2’nci katındaki balkondan üst kata tırmanmaya çalışan Altıntaş, tutunduğu 3’uncu katın balkon demirlerinin kopmasıyla tabana düştü.

HASTANEDE ŞEHİT OLDU

Polis memurunun düştüğünü gören takım arkadaşları, yardıma koşarken, bölgeye ambulans ve destek takım talep edildi. Bu sırada kaostan faydalanan Gökhan N. ise olay yerinden kaçtı. Sıhhat takımlarınca olay yerinde birinci müdahalesi yapılan ağır yaralı Altıntaş, yakındaki özel hastaneye kaldırıldı. Evli ve 2 çocuk babası Sami Altıntaş, burada yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

Yanında bulunan 2 kişi ile kaçmaya çalışan Gökhan N. ise kısa müddette polis gruplarınca yakalanarak gözaltına alındı.

Öte yandan polis memuru Sami Altıntaş’ın düştüğü anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

Emniyet teşkilatında 23 yıldır vazife yapan Sami Altıntaş’ın, 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

23 YILLIK POLİS MEMURUNUN EŞİ DE POLİSMİŞ

Emniyet teşkilatında 23 yıldır misyon yapan Sami Altıntaş’ın, 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Cürüm Tedbire ve Soruşturma Ofis Amirliği (SÖS) Aile İçi Şiddeti Tedbire Ünitesi’nde vazife yapan Altıntaş’ın eşi Firdevs Altıntaş’ın da Çekirge Polis Merkezi’nde komiser olduğu belirtildi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş da şehit polis memuru için yayımladığı taziye bildirisinde, “14.10.2022 günü Bursa Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Ofisi’nde vazifeli polis memuru Sami Altıntaş, aile içi şiddetten aranması olan şahsın eşini balkonda atacağı ihbarı üzerine şüpheliyi bulunduğu binada yakalamaya çalışırken yüksekten düşmesi sonucu ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur. Aziz şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize baş sıhhati ve sabırlar dilerim” dedi.

Öte yandan hakkında verilen uzaklaştırma kararını ihlal ederek ikametine giden, eşine şiddet uygulayan ve olayın akabinde yanındaki 2 kişi ile kaçmaya çalıştığı sırada yakalanan Gökhan N.’nin emniyetteki süreçleri sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir