Kim Milyoner Olmak İster’i kazanan Arda Ayten, depreme evinde yakalandı

Kim Milyoner Olmak İster’i kazanan Arda Ayten, sarsıntıya konutunda yakalandı

2019’da katıldığı Kim Milyoner Olmak İster programında 1 milyon TL’nin sahibi olan Arda Ayten 7.7’lik zelzeleye yakalananlar ortasındaydı. Kahramanmaraş’ta tıp eğitimi alan ve İskenderun’da yaşayan Ayten, sarsıntıda yaşadığı dehşet dolu anları toplumsal medya hesabından anlattı.

Türkiye’nin 10 kentini yerle bir eden 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzelenin boyutu gün geçtikçe ağırlaşıyor. Toplumsal medyadan ya da TV’den tanıdığımız kimi isimlerin de yakalandığı zelzelenin yakın şahitlerinden bir oburu, ‘Kim Milyoner Olmak İster’ programının unutulmaz yarışmacısı Arda Ayten oldu. Kahramanmaraş’ta tıp eğitimi alan ve ailesiyle İskenderun’da yaşayan Arda Ayten, yaşadığı kaygı dolu anları toplumsal medya hesabından paylaştı.

“DOLABIN KAPAKLARINI FARK ETTİM”

Deprem gecesi başına gelenleri detaylarıyla anlatan Ayten, “04.00 civarı uyumaktaydım. Annemin her seferinde şiddeti artan ‘Arda Arda’ seslerine uyandım. Gözümü açar açmaz üzerime devrilmekte olan dolabın kapaklarını fark ettim. Kendimi müdafaaya çalışarak dolaba direndim. Annem kapının açıklığında bana seslenirken dolabın altına sıkışıp kalmışım. Komşularımızdan biri yetişti, dolabı kaldırdılar ve gövdemi altından çıkarabildik. Üzerimize ne bulduysak giydik dışarı çıktık. Otomobille kenara çekip ne olduğunu anlamaya çalıştık. Önümde akın akın giden otomobil konvoyunu görünce aklım başıma geldi. Sandığımızdan daha büyük bir şeydi bu” dedi.

“AĞLAMAYA BAŞLADIM”

Dışarı çıkarak inançlı bir yer arayan ve akaryakıt almak istediğini lakin yalnızca yarım depo alabildiğini belirten Arda Ayten, “Nereye gideceğimize dair en ufak fikrimiz yokken üniversitenin yerleşkesinin içine yanlışsız sürmeye başladık. Etrafta kimse yoktu fakat ileride bir ateş yanıyordu. Yanlarına gittik. Bize ziyadesiyle güzel davrandılar. Ben ağlamaya başladım. Bayağı bir müddet ağladım. Kamelyaların etrafını brandalarla sararak kendi çadırımızı yaptık” dedi.

“BİLİNCİMİ KAYBETTİĞİMİ, ZEHİRLENDİĞİMİ FARK ETTİM”

Ayten daha sonra “Çam odununun zehirleyici kokusunu çekerek – zira otomobile gidip yatmayı denedik lakin kar yağıyordu ve çok soğuktu – içeride ısınmaya çalıştık” dedi ve “Bir yerden sonra şuurumu kaybettiğimi, zehirlendiğimi fark ettim. Annemi de alıp dışarı çıktık” kelamlarını sarf etti. Başına gelenleri paylaşan Ayten, sarsıntıdan etkilenen bölgelerin yardıma gereksinimi olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir