Kripto para devi Binance’de büyük şok: 100 milyon dolarlık kripto para çalındı!

Yaklaşık 30 milyon kullanıcısı bulunan, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance dün gece lokal blockchain ağı Binance Smart Chain’e bir taarruz gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu taarruz sonucu muhtemelen 100 milyon dolarlık kripto paranın çalındığını bildirdi.

Yapılan açıklamaya nazaran iki blockchain ağı ortasındaki köprüde bir hücum tespit edildikten sonra Binance Smart Chain’de süreçler süreksiz olarak durduruldu.

CEO’DAN AÇIKLAMA GELDİ: BAHİS KAPANDI, PARALAR GÜVENDE

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’dan yaptığı açıklamada ise BSC Token Hub’a yapılan atak sonucu extra Binance Coin (BNB) üretildiğini söz etti. Zhao mevzunun kapandığını ve yatırımcıların paralarının inançta olduğunu kelamlarına ekledi.

PİYASAYI ÇOK ETKİLEMEDİ

Saldırı haberi üzerine BNB birinci anda 293 dolardan 280 dolara kadar geriledi. Akabinde bu sabah yine 284 dolara yükseldi.

Piyasa genelinde de harika bir hareket yaşanmadı. Bu sabah prestijiyle Bitcoin hafta genelindeki inişli çıkışlı seyrine uygun bir biçimde günlük yüzde 1.8’lik düşüşle 19.981 dolara geriledi.

Analistler Binance’in akın sonrası süratlice aksiyon alıp yatırımcı itimadını tesis etmeye gayret harcamasıyla panik satışların önüne geçtiğini belirtti. Bugün de Bitcoin’de 20.000 dolarlık ruhsal düzeyin takip edileceğini söz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir