Mahmut Faruk Akşit Kimdir? Mahmut Faruk Akşit Ne İş Yapıyor, Kaç Yaşında?

Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit gündemin dikkat çeken isimlerinden bir tanesi oldu. Habertürk’e açıklamalarda bulunan Akşit kısa müddette toplumsal medyanın trendleri ortasına yerleşti. Gündemi yakından takip edenler Mahmut Faruk Akşit hakkında araştırma yapmak için arama motorlarına yöneldi. Peki Mahmut Faruk Akşit kimdir, kaç yaşında? Mahmut Faruk Akşit ne iş yapıyor, eğitim durumu ne?

Detaylar içeriğimizde…

Gündemin ve toplumsal medyanın öne çıkan isimlerinden biri de Mahmut Faruk Akşit oldu. Gelişmeleri yakından takip edenler Mahmut Faruk Akşit’in hayatı ve mesleğini merak etti.

Mahmut Faruk Akşit Kimdir, Kaç Yaşında?

1967 yılında doğan Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit Denizli’de dünyaya geldi. Akşit, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1991 yılında lisans derecesiyle mezun oldu. Başarılı bir meslek hedefleyen Akşit, akademik çalışmalarını Amerika’nın New York eyaletinde bulunan Rensselaer Polytechnic Institute’de sürdürdü. Bı sırada eğitim hayatına devam eden Faruk Akşit, 1993 yılında Makina ve Havacılık Mühendisliği Kısmında yüksek lisansını tamamladı. Akşit, doktorasını da 1998 yılında yaptı. 2004 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör unvanlarını almaya hak kazandı.

Mahmut Faruk Akşit Kariyeri

Çalışmalarını ABD’de sürdürdüğü sıralarda General Electric Corporate Ar-Ge Merkezi’nde 10 yıl boyunca Consultant Research Engineer, Senior Researcher, Static Seals Manager ve son olarak da Advanced Seals Research Team Leader misyonlarını üstlendi. 2001 yılında Türkiye’ye dönen Mahmut Faruk Aktiş, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Güç Sistemleri Mühendisliği Kısım Başkanlığı yaptı. 2003 yılında Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Kısmında misyonlarına devam etti. Akşit 2013 yılının Aralık ayında TEİ – TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürü olarak atandı.

Mahmut Faruk Akşit Ne İş Yapıyor?

Mahmut Faruk Akşit, 2019 yılının Eylül ayından bu yana TUSAŞ Motor Sanayi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük vazifelerini yürütüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir