Sinan Ateş’in ailesinden açıklama: Hedef göstermelerin kimseye bir faydası yok; devletimiz, suçluları tespit ederek gereken cezayı verecek büyüklükte

Ankara’da uğradığı silahlı taarruz sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in ailesi, cinayetin, “siyasi materyal haline getirilmemesini” istedi. Açıklamada, “Katil arayışlarının, maksat göstermelerin kimseye bir yararı yoktur. Toplumsal medya bir karar yeri değildir. Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir.

Ülkü Ocakları’nın eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, ailesi ismine Sinan Ateş’in toplumsal medya hesabından bir açıklama metni yayınladı.

Eşinin cenazesine gelerek taziyelerini iletenlere teşekkür eden Ayşe Ateş, açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

“Ankara’da düzenlenen hain suikast sonucu şehit düşen eşim Sinan Ateş’in cenazesi için yakından, uzaktan gelerek acımızı paylaşan, taziyelerini ileten herkese ailemiz ismine teşekkür ediyorum. Eşimin şehit edilmesinden bugüne gerek toplumsal medyada gerekse kimi internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, gaye göstermelerin kimseye bir yararı yoktur. Toplumsal medya bir karar yeri değildir. Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir. Her şeyden kıymetlisi Allah, en büyük adalet ve karar sahibidir. Acımızı bir siyasi gereç haline getirmek, acımız üzerinden siyasi hesaplaşma yapmak isteyenlerden istirhamımız, ellerini vicdanlarına koymaları, acımıza hürmet duymalarıdır. Şu anda tek bir gerçek vardır: Sinan Ateş, hain bir suikaste kurban gitmiş Ülkücü şehittir. Onun manevi anısına hürmet göstermek isteyen herkesten tek beklentimiz duadır.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir