Mannheim’dan yükselen yıldız: Zemin!

İSTANBUL (İGFA) – Zemin’in solisti Birkan Aydoğdu önderliğinde, küme üyeleri Atilla Kurultay (gitar), Berkant Taşkıran (solo gitar) ve Barış Yıldırım (davul) ile bir ortaya gelerek oluşturdukları takım, müzik dünyasında kendilerine sağlam bir yer edinmeye hazırlanıyor. “Kendime Gurbet Oldum” isimli eser, Barış Yıldırım’ın kelamlarıyla, Birkan Aydoğdu ve Semih Yanyalı’nın müziğiyle birleşerek dinleyicilere duygusal ve etkileyici bir tecrübe sunmayı vaat ediyor.

Projenin gerisindeki isimler ortasında Birkan Aydoğdu, Berkant Taşkıran ve Atilla Kurultay üzere tecrübeli sanatkarlar bulunuyor. Uyumun Birkan Aydoğdu tarafından sağlandığı projede vokal kayıtları Kurtuluş Çengel tarafından Frankfurt Stüdyoları’nda gerçekleştirilmiş. Prodüktörlüğü ise Semih Yanyalı üstlenmiş. Mix süreçleri Austin Audio Lab USA’de, mastering ise Dieter Pimiskern tarafından Dorian Gray Studios Almanya’da yapılmış.

Teklinin klibi ise Türk direktör Erkan Çamlılar tarafından çekilmiş. Oyuncu takımında Olgun Telci, Hakan Kuyumcu, Nilda Ateş ve Handan Telci üzere isimler bulunuyor. Lokasyon seçimlerinde ise Hakan Kuyumcu’nun emeği geçmiş. Yer, “Kendime Gurbet Oldum” ile Türkçe Alternatif Rock müziğinin hudutlarını zorlayacak ve dinleyicilere unutulmaz bir seyahat sunacak üzere görünüyor. Yıllardır müzik sahnesinde kendilerine sağlam bir yer edinen bu takım, yeni teklileriyle müzik tutkunlarının kalplerini fethetmeye hazırlanıyor. Müzikseverlerin heyecanla beklediği bu başlangıç, Yer’in mesleğinde değerli bir dönüm noktası olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir