Mardin’deki boğa katline 3 tutuklama

​Kızıltepe’de bir kişi, ahırda kısmını yapacağı, gözlerini bağladığı boğanın başına tekraren balyozla vurup öldürdü. Ortaya çıkan imajlar toplumsal medyada büyük reaksiyon topladı. Harekete geçen polis, manzaraların çekildiği mahalleyi tespit etti.

Kızıltepe Kaymakamlığı, gözleri bağlanan boğanın başına tekraren balyozla vurularak öldürüldüğü ve akabinde kesildiği imgelere ait açıklama yaptı.

3’ü tutuklu, 2’si serbest

Açıklamada, “İlçemize bağlı kırsal bir mahallede kasap işi yapan bir kişi tarafından boğanın başına balyozla vurma olayı ile alakalı olarak toplumsal medyada yayınlanan imajların bilgisi kurumumuza iletilmiştir. Olayla ilgili olarak Kaymakam ve Belediye Lider Vekili Fatih Cıdıroğlu, kolluk kuvvetlerimize anında gerekli talimatı vermiş ve kolluk kuvvetlerinin çalışmaları sonucu saat 22.53’te bahis ilgili 5 kişi gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan bu şahıslar ardından savcılığa intikal ettirilmiştir. Olay adliye basamağında devam etmektedir. Husus Kaymakamlığımızca da yakından takip edilmektedir” denildi.

Yaşanan katliamın sorumluları Mustafa Yaprak ile hayvan sahipleri Rıdvan Bayram, Muzaffer Bayram‘ın, süreçlerinin akabinde sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi. Başka iki şüphelinin ise hür bırakıldığı aktarıldı.

‘Bu bir vahşettir’

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde gözleri bağlanan ve başına tekraren balyozla vurularak öldürülen ve akabinde kesilen boğa ile ilgili Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası’ndan kınama geldi. Oda Lideri Hacı Atlı olayı “vahşet” olarak niteleyerek, “Bugüne kadar bu türlü şeye şahit olmadık. Bu bir vahşettir. Bunu yapan insanlıktan nasibini almamış, bu dinen de caiz değildir. Bunu yapanları kınıyoruz. Önemli cezalar verilmesi lazım. Her fırsatta kesimhaneleri geziyoruz. Fakat hayatımda bu türlü bir şey görmedim. Görüntüyü toplumsal medyadan izlerken, tüylerim diken diken oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir