Muayenedeki istismar bulguları doğrulanmadı: Balkondan düşen bebeğin otopsi raporu açıklandı

İstanbul Beylikdüzü’nde cinsel istismar teziyle gündeme gelen kuşkulu çocuk mevtinde isimli tıp raporu hazırlandı. 2 katlı bir apartmanın üst katından düşerek öldüğü ileri sürülen 2 yaşındaki kız çocuğu Erva Y.’nın mevti ile ilgili hazırlanan raporda çocuğun, ‘Yüksekten düşme sonucu meydana gelen vücut travması ve iç kanama’ nedeniyle öldüğü belirtildi. Kız çocuğunun isimli tıp muayenesinde cinsel istismar ya da tecavüze uğradığına ait bulgu olmadığı öğrenildi.

Beylikdüzü’nde 2 katlı bir apartmanın üst katından düşerek öldüğü ileri sürülen 2 yaşındaki kız çocuğu Erva Y.’nin, İsimli Tıp raporu tamamlandı.

DHA’nın haberine nazaran raporda ‘Yüksekten düşme sonucu meydana gelen vücut travması ve iç kanama’ nedeniyle öldüğü belirtildi. Kız çocuğunun isimli tıp muayenesinde cinsel istismar ya da tecavüze uğradığına ait bulgu olmadığı öğrenildi.

Raporda Erva’nın ‘Yüksekten düşme sonucu meydana gelen vücut travması ve iç kanama’ nedeniyle öldüğü belirtildi. Erva’nın hastanedeki isimli muayene raporunda yapılan tespitler, İsimli Tıp Kurumu raporlarında doğrulanmadı. Raporda Erva’nın cinsel istismar ya da tecavüze uğradığına ait bulgu olmadığı tespiti yer aldı. Küçük kızın cenazesinde yapılan kapsamlı incelemelerde, bir diğerine ilişkin DNA bulgusuna da rastlanmadı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Erva’nın vefatıyla ilgili İsimli Tıp Kurumu’ndan gelen rapora nazaran soruşturmayı tamamlaması bekleniyor.

TIKLAYIN – “Balkondan düştü” denilen bebekte istismar bulguları: Aile, otopsi yapılmasını istememiş!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir