TBF’den Türk Telekom’un İspanya’da maruz kaldığı skandalla ilgili açıklama Açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Türk Telekom’un 7Days Avrupa Kupası (EuroCup) finalinde İspanya temsilcisi Gran Canaria ile oynadığı müsabaka öncesinde yaşadığı olaylara reaksiyon gösterdi.

TBF’den yapılan açıklamada, “7Days Eurocup finalinde uğraş eden temsilcimiz Türk Telekom, İspanya’nın Gran Canaria grubuyla karşılaşmış ve tertibi da ikinci sırada tamamlamıştır. Bu karşılaşma öncesinde temsilcimiz Türk Telekom’un idman yaptığı salon yolunda başantrenör Fazilet Can’ın yaralanmasıyla sonuçlanan rezil olay, Türkiye Basketbol Federasyonu olarak bizleri derinden üzmüştür. Gibisi görülmemiş bu şok edici olay ve saha içinde uygulanan ikili standarda karşın takımımız Türk Telekom, sonuçtan bağımsız olarak parkede ortaya koymuş olduğu performansla tüm Türkiye’yi gururlandırmıştır.” denildi.

Açıklamada, “Temsilcimiz Türk Telekom’un, final karşılaşması üzere şampiyonun belirleneceği değerli bir müsabaka öncesi, esnası ve sonrasında yaşamış olduğu müthiş olaylar, Türkiye Basketbol Federasyonu ve kulüplerimizin, EuroCup tertibi ile olan ilgilerini bir kere daha gözden geçirme noktasına gelmesine yol açmıştır. Saha dışında yaşanan bu spor ahlakından uzak olay nedeniyle temsilcimiz Türk Telekom’a bir sefer daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; yaşanan bu olayın takipçisi olacağımızı da tüm kamuoyuna duyuruyoruz.” tabirleri kullanıldı.

Kaynak: AA / Mücahit Hüseyin Eroğul – Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir