Ümit Özdağ’dan katıldığı cuma namazında hutbe okuyan imama tepki: Atatürk’e rahmet okumayacak mıyız?

Cuma namazına katılan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, hutbe okuyan imama Mustafa Kemal Atatürk’ü anmadığı gerekçesiyle reaksiyon gösterdi.

“ATATÜRK’E RAHMET OKUMAYACAK MIYIZ?”

Sosyal medyada paylaşılan manzaralarda cami imamına “Atatürk’ü anmayacak mıyız? Atatürk’e rahmet okumayacak mıyız?” diye tekraren sorarak reaksiyon gösteren Özdağ, son olarak iki avucunu açarak “Atatürk’ün ruhuna fatiha” dedi.

DİYANET’İ PROTESTO ETTİ

Özdağ, cuma hutbesinde Atatürk’ü anmadığı gerekçesiyle Diyanet’i, Afyonkarahisar Müftülüğü önünde protesto etmek istedi. Basın açıklamasını Müftülük binasının dışında yapan Özdağ şunları söyledi:

“Türk Ordusu’nun Afyon’da Yunan ordusuna karşı büyük taarruzu başlattığı yüzüncü yıl dönümü. Bugün cuma hutbesinde ne Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ne de Sultan Alparslan’ın ismi geçmiyor. Metnin içinde bu zaferi kazanan Türk milletinin ismi da yok. Bu Diyanet İşleri Lideri Türk tarihine düşmandır, Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmandır. Duyduk ki İngiltere’de Londra’da konut satın almış. Anlaşılan o da yurt dışına kaçmaya çalışıyor. Allahtan kork. Sahiden Müslüman olsanız İslam’ın son büyük taarruzunu yöneten Atatürk’ü rahmetle anarsınız. Lakin sizi kimse rahmetle anmayacak. Bu ne biçim bir ahlaksızlıktır. Sizin yüzünüzden, sizin bu yobazlığınız yüzünden millet Cuma namazına gitmiyor artık. Son bir senede Anadolu’da 20 senede olmadığı kadar ateizm ve deizm sizin yüzünüzden gelişti. Sen deist yetiştirdin. Senin İslam’a verdiğin ziyana bir tek Erdoğan vermiştir. Allah Atatürk’ün ruhunu şad etsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir