Urla’daki beş metrekarelik dükkanda 120 farklı gazoz satıyor

İlçede 15 yıldır kahvehane işleten Ferhat İskit, 3 yıl evvel satın aldığı 5 metrekarelik iş yerini “gazozcuya” dönüştürdü.

Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde üretilen 120 çeşit gazozu satan İskit, AA muhabirine, kahvehanede sattığı gazozların ilgi görmesi nedeniyle başka bir dükkan açmaya karar verdiğini belirtti.

Dükkanın kısa müddette büyük ilgi gördüğünü lisana getiren İskit, “Rotası bu tarafa olanlar kesinlikle buraya gazoz için uğruyorlar. Geziyorlar, gazozları görüyorlar ve içip gidiyorlar. Bilhassa buraya gelen müşterimiz çok var. Bu kadar ilgi beklemiyordum. Nostaljik bir hava oldu. Bilhassa gençler çok ilgi gösteriyor.” dedi.

Aromalı ve bölgelere mahsus gazozları sattığını tabir eden İskit, şöyle konuştu:

“Denizli’nin lavanta, şeftali gazozu en çok sattığımız gazozlardan bir tanesi. Datça’nın bademli gazozu var. Bodrum mandalina var. Bu kadar ilgi olunca gazozların bir kısmını öbür dükkana aldık. Orada rahatlıkla gelip oturup gazoz içip gidiyorlar. Günde buraya 500-600 kişi gelip fotoğraf çekiyor. Hoş ilgi odağı oldu. Severek de yapıyoruz. Tıpkı vakitte hobimiz. Hem ticaret hem hobi üzere gidiyoruz.”Otobüs sürücülüğü yapan dükkanın müdavimlerinden Ramazan Eyiol ise Türkiye’de birçok yere gittiğini lakin bu kadar çok çeşit gazozu bir ortada görmediğini tabir etti.

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir