Yargı’nın kadrosundan ayrılan Başak Gümülcinelioğlu’nun yeni dizisi belli oldu

Başrollerini Pınar Deniz ile Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı Yargı dizisinde dönem finalinde takımdan ayrılan hoş oyuncu Başak Gümülcinelioğlu’nun yeni adresi belirli oldu.

TURNA ROLÜNÜ OYNAYACAK

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine nazaran, Yargı dizisinden ayrılan Gümülcinelioğlu, yeni dönemde ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. Gümülcinelioğlu’nun Bozdağ Sinema’nın çekeceği “Ateş Kuşları” dizisinin başrolü için imza kademesinde. Başarılı oyuncu, dizide Turna karakterine hayat verecek.

“Kurt kışı geçirir ancak yediği ayazı unutmaz” sloganıyla çekilecek olan dizi sokak çocuklarının etkileyici öyküsünün anlatılacağı dizinin direktör koltuğunda Buyruk Khalilzadeh oturacak. Merakla beklenen diziyi Ayşe Ferda Eryılmaz ile Irmak Fazilet yazıyor.

BAŞAK GÜMÜLCİNELİOĞLU KİMDİR?

Başak Gümülcinelioğlu, 22 Ekim 1991 tarihinde Almanya’da doğdu. İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lise eğitiminin akabinde İngiltere London Academy of Music, Dramatic Arts ve Amerika Kansas Müzikal oyunculuk eğitimi kısımlarını tamamladı.

Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Kısmı’nda devam etti. Buradan mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Oyunculuk mesleğine birinci olarak tiyatro sahnelerinde başladı. “Annie” ve “Hababam Sınıfı” isimli müzikallerde oynadı. 2017 yılında “Barut Fıçısı” tiyatro oyunu ile izleyicisinin karşısına çıktı. Tiyatro mesleğini sürdürürken birebir vakitte çevirilerde yapmaya başladı. Televizyon ekranlarına birinci olarak 2018 yılında “8. Gün” isimli dizide canlandırdığı “Şehnaz” rolü ile çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir