Bahçeli: Yeni anayasa için 100 maddelik teklifimiz hazır

ANKARA (İGFA) – MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, yeni yasama periyodunun birinci küme toplantısında konuştu.

Bahçeli, partisinin küme toplantısında idarede istikrar ve sistemin kurumsallaştığını belirterek, “Toplumun büyük çoğunluğunun ömür ve anlayış biçimine uygun olan iktidar idaresi yasaldır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi iki seçimde de güçlenerek çıkmıştır.MHP 5 milyon 480 bin oy sayısı ve yüzde 10.07 oy oranı ile şeytani planları boşa çıkarmıştır. 50 vekil ile kilit duruma gelmiştir partimiz” dedi.

“BAHARI GETİRECEKLERİN DAMI KARLA KAPLANDI”

“Cumhur ittifakı TBMM’de üstünlüğü tekrar kazanmıştır” diyen Bahçeli, “Türkiye’nin istikrarlı gelişimine milletimiz omuz vermiştir. Baharı getireceğiz diyenlerin damı karla kaplanmıştır. Direne direne kazanacağız diyenlerin ocağına incir ağacı dikilmiştir. CHP’ye yuva yapan guguk kuşları taşıyıcısına sırt dönmüştür” diye konuştu.

Hain bir kuşatmayı yendiklerini tabir eden Bahçeli, kiralık anket şirketlerinin kuyruklu palavralarını da ezip çiğnediklerini söyledi.

Türkiye’nin öncelikli sorun alanlarından birinin kimliksiz, heyecansız muhalefet anlayışı olduğuna vurgu yapan Bahçeli, “Demokrasimizde bir kamburdur bu anlayış. CHP genel liderinin hâlâ milletin bildirisini anlayamamış olmasıdır ıstırabımız. Köylülerimizi ve TRT’yi suçlayan yanlışı hâlâ şoku atmadığına kanıttır. Köylüleri suçlamak ulusal iradeye ataktır. Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde 100 unsurluk anayasa teklif metnimiz çoktan hazırlanmıştır. Milletin davetine kulak verip yeni anayasa konusundaki yaklaşımları samimiyet testidir. Kapsayıcı, demokratik nitelikli, devlet millet istikrarını kuran anayasa için elimizi taşın altına koymaya hazırız. MHP yeni anayasa konusunda 4 Mayıs tarihinde çalışmalarını bitirmiş ve metin sonuçlanmıştır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir