Bakan Karaismailoğlu: Bilecik’te açılan köprülü kavşakla yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilecik kent girişinde üretimi tamamlanan köprülü kavşağın açılış merasimine katıldı. Bakan Karaismailoğlu’nun yanı sıra açılışta Bilecik Vali Vekili Akgün Corav, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belediye Lider Vekili Melek Mızrak Subaşı da yer aldı. Marmara, Karadeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgeleri’nin kıymetli bir geçiş noktası olan Bilecik’te demir yolu ile kara yolu yatırımlarına tartı verdiklerini söz eden Bakan Karaismailoğlu, Bilecik’in tıpkı vakitte Ankara-İstanbul yüksek süratli tren çizgisi geçiş güzergahında yer aldığını söyledi.

İstanbul’u Antalya’ya bağlayan kuzey-güney aksında bulunan Bilecik’in bu nedenle, kara yolu yoğunluğunda yüksek hacme sahip olduğunu anlatan Bakan Karaismailoğlu şunları söyledi:

“Bilecik’in kent içi ve şehirlerarası ulaşımını düzenleyen Bozüyük-Bilecik-Mekece Devlet Yolu’nun Bilecik ayrım noktasında önemli bir trafik yükü vardı. Bu noktadan günde ortalama 20 bin araç geçiyor. Kent girişinde oluşan yığılmanın önüne geçmek ve kent içi ve şehirlerarası kara yolu akışını rahatlatmak için Bilecik girişi köprülü kavşağını tamamladık. Bilecik girişi köprülü kavşağı ile Bilecik kent merkezine ulaşım kolaylaşacak, can ve mal güvenliği artacak, süratli, konforlu ve emniyetli bir geçiş sağlanacak. Şehirlerarası trafiği de kesintisiz halde sağlayan köprülü kavşak, bilhassa yaz aylarında ve bayram tatillerindeki trafiği rahatlatacak. Bilecik girişi köprülü kavşağının hizmete girmesiyle, yıllık olarak; vakitten 7 milyon lira, akaryakıttan 1 milyon lira olmak üzere, toplamda 8 milyon lira tasarruf sağlayacağız. Birebir vakitte, karbon salınımı 192 ton azalacak. Köprülü kavşak projemizde 117 metre uzunluğunda kavşak köprüsü, 79 metre uzunluğunda köprü ile birlikte kavşak yolları ve ilişki yolları, 1900 metre tek yol ve 1800 metre de bölünmüş yol yer alıyor.”

‘HALKÇI GÖZÜKÜP, YAN GELİP YATMAYIZ’

Son 20 yıl içerisinde Türkiye’de ulaşım ve irtibat altyapısına 183 milyar dolar yatırım yaptıklarını belirten Bakan Karaismailoğlu, demir yolu ağını 13 bin 22 kilometreye, 26 olan havalimanı sayısını ise 57’ye yükselttiklerini söyledi. Halkın muhtaçlıklarını güzel tespit ederek, isteklerini ön planda tuttuklarını kaydeden Karaismailoğlu, “Biz öbürleri üzere halkçı gözüküp, yan gelip yatmayız. Türkiye’nin geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz. CHP’li belediyelerin yönettikleri vilayetler, ilçelerin hali ortada. Yatırım var mı? Yok. İstihdam var mı? Yok. Proje var mı? Yok. Ne var biliyor musunuz? Fakat palavra siyaseti var. Biz onlar üzere olmadık, olmayacağız bedelli kardeşlerim. AK Parti’de ideolojiye değil beşere hizmet var” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, konuşmasının akabinde beraberindekilerle Bilecik girişi köprülü kavşağından açılışını yaptı, akabinde ilçe belediye liderleriyle bir ortaya geleceği Pazaryeri ilçesine geçti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir