Cerrahpaşa’da uzaktan eğitim kararına protesto

Kahramanmaraş zelzelelerinin akabinde YÖK, tıp fakültelerinde 1, 2 ve 3’üncü sınıf öğrencilerinin eğitimlerine bahar yarıyılında uzaktan eğitimle devam edeceklerini açıkladı. Bu kararın akabinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri, dekanlığın önünde toplanarak bu kararı basın açıklamasıyla protesto etti.

Grup ismine konuşan Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Karaca, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu türlü hassas bir vakitte, bizleri ve ailelerimizi olumsuz biçimde derinden etkileyen bu kararların alınmasında gerekli itinanın gösterilmemiş olması çok üzücüdür” dedi

Alınan online eğitim kararının kabul edilebilir olmadığını söz eden Karaca, “Bu durumun yol açtığı, 1, 2 ve 3’üncü sınıflardan tüm arkadaşlarımızı etkileyen bir mağduriyet daha mevcut. Bizlerin, her doktor ve tıp öğrencisinin bildiği ve şahsen yaşadığı kuvvetli bir eğitim sürecimiz var. Eğitim sürecimizin kuvvetli olmasının esas sebebi, insan hayatının direkt bizim sorumluluğumuzda olması. Bizler güzel birer tabip olmak için geldiğimiz bu fakültede dünya üzerindeki en kutsal mesleklerden birini, en düzgün halde öğrenmeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki tıp eğitimi, yalnızca teorik bilgileri öğrenmekten ibaret değildir, pratik uygulamalar da uygun doktorlar olarak yetişmemiz için gereklidir. Yüz yüze eğitim, pratik marifetlerin yanı sıra, bizlere geleceğin doktorları olarak hastalarımıza ve takım arkadaşlarımıza karşı gerçek tavır, davranış ve kıymetleri de öğretir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir